Vygaudas Ušackas

Ušackas oficialiai paskelbė apie dalyvavimą Lietuvos prezidento rinkimuose

130
(atnaujinta 18:50 2018.09.05)
Buvęs ES ambasadorius Rusijoje pasakė, kad dabartinė Lietuvos valdžia neieško būdų, kurių pabalba galima užtikrinti tvarų Lietuvos vystymąsi dešimtmečiams į priekį

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas paskelbė apie savo dalyvavimą Lietuvos respublikos prezidento rinkimuose 2019 metais. Jis paskelbė vaizdo įrašą su šiuo pareiškimu savo Facebook paskyroje.

Ušackas anksčiau pranešė apie renginį prie Kauno pilies, kuriame jis pažadėjo paskelbti galutinį sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose.

"Per pastaruosius 20 metų gyniau Lietuvos interesus, būdamas vyriausiu derybininku dėl stojimo į Europos Sąjungą, dirbau ES ambasadoriumi Afaganistane ir Rusijoje. Dabar grįžau, kad būčiau kiekvieno Lietuvos žmogaus ambasadoriumi. Nusprendžiau — dalyvausiu prezidento rinkimuose", — paskelbė politikas.

Viešame pareiškime buvęs ES ambasadorius papasakojo, kad šiuo metu šalies plėtra sustojo, o ekonomika auga tik dėl vidaus vartojimo. Ušackas pabrėžė, kad tokia ekonomika nėra tvari, nes kainos pasiekė europinį lygį, tačiau žmonių gaunamos pajamos nesikeičia.

Taip pat politikas apkaltino dabartinę Lietuvos vadovybę nenoru ir nesugebėjimu ieškoti kelio, kuriuo Lietuva galės vystytis per artimiausius 20-30 metų.

Į klausimą apie tai, kas finansuos jo rinkiminę kampaniją, Ušackas atsisakė atsakyti, paaiškindamas tuo, kad ji dar neprasidėjo.

Anksčiau partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prezidiumas pasipiktino Ušacku, kuris, pasak Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės, būsimą dalyvavimą rinkimuose derino su vietos verslininkais, apeidamas partijos skyrius, ir esą netgi įsteigė dvi neformalias struktūras, kurias pavadino Vyčio vardu.

Interviu Sputnik Lietuva politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pasakė, kad, nepaisant to, jog Ušackas gerai išmano užsienio politiką, maža to, orientuojasi į pragmatišką užsienio politiką, jo šansai laimėti nėra labai dideli. Ekspertas paaiškino tai tuo, kad galimam kandidatui į prezidento postą trūksta charizmos ir jis yra gana "minkštas" politikas.

socdemai
© Sputnik / Александр Липовец

Anksčiau SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad išeina iš pareigų ir galbūt dalyvaus Lietuvos prezidento rinkimuose. Pasak ekonomisto, viena iš galimo dalyvavimo prezidento rinkimuose priežasčių yra dabartinė kova tarp valdančiosios ir opozicinės partijų parlamente. Šiuo metu būtent Nausėda pirmauja viešosios nuomonės apklausose tarp potencialių kandidatų į prezidentus.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. Anksčiau apie savo planus dalyvauti rinkimuose paskelbė konservatoriai Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Aušra Maldeikienė ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis kaip pavienis kandidatas. "Liberalų sąjūdis" paskelbė, kad jų partijai atstovaus Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Naujausios gyventojų apklausos duomenimis, pirmąją vietą potencialių kandidatų į prezidentus dešimtuke ir toliau užima SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda. Po jo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pažadėjo atšaukti savo kandidatūrą premjero Sauliaus Skvernelio naudai. Premjeras persikėlė iš trečiosios vietos reitinge į ketvirtąją, užleidęs vietą buvusiam užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui.

130
Tegai:
prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja
Vygaudas Ušackas nusprendė balotiruotis į Lietuvos prezidento postą
Politologas: Ušacko sprendimas dalyvauti rinkimuose yra sveikintinas
Skvernelis beveik patvirtino, kad dalyvaus prezidento rinkimuose
Sinkevičius įvardijo galimą "valstiečių" kandidatą į prezidentus
Seimo narys Aurelijus Veryga

Veryga buvo nufotografuotas kuriant įrašą socialiniame tinkle apie Dulkį

(atnaujinta 21:59 2021.04.15)
Nuotraukose matyti, kaip politikas redaguoja iliustraciją, kurioje pavaizduotas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Seime fotografas užfiksavo Seimo narį Aurelijų Verygą tuo metu, kai jis rengė nuotrauką įrašui socialiniuose tinkluose apie sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

"Seime niekas neprasprūsta pro fotografų akis", — rašė politikas savo Facebook paskyroje ir pridėjo kelias nuotraukas.

Anksčiau Veryga paskelbė nuotrauką su Dulkio karikatūra, kurioje pastarasis vaizduojamas miegantis visas savaitės dienas, išskyrus trečiadienį, kai vyksta vyriausybės posėdis. Įraše Seimo narys pakomentavo Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo kalbą.

"Ministras pareiškė, kad nebuvo nieko, nei laboratorijų galimybių, nei darbuotojų, nei testų, nei metodikų... nieko... ir vadovų nebuvo... gal net ir ministerijos nebuvo. Kaupinių metodo įteisinimas buvo užsakytas mūsų ir mokslininkai jį atliko. Dėl greitųjų antigenų testų patys ir užsispyrėt pirkti ilgai ir vargti su sudėtingomis procedūromis, nors testus galėjote turėti per savaitę", — rašė jis.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Naujausiais duomenimis, iš viso nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija, Aurelijus Veryga, Seimas
Dar šia tema
Dulkys pripažino, kad "Korona STOP" programėlė nebuvo geriausias sprendimas
Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs
Šiugždinienė paaiškino, nuo ko priklausys grįžimas į kontaktinį ugdymą mokyklose
Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka

Seimui pristatyta Bubnio kandidatūra į LGGRTC vadovo pareigas

(atnaujinta 21:48 2021.04.15)
Dr. Arūnas Bubnys pabrėžė, kad sieks atgauti pastaruoju metu stipriai pažeistą Genocido centro įvaizdį, jį transformuoti, kad ši įstaiga taptų autoritetinga Lietuvos visuomenės ir užsienio kolegų ir partnerių akyse

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen parlamentui pristatė nutarimo projektą, kuriuo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) vadovu pasiūlė skirti istoriką dr. Arūną Bubnį. Apie tai praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pristatydama kandidatūrą Seimo vadovė pabrėžė, kad Bubnys yra patyręs istorikas ir vienas kompetentingiausių Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos ekspertų Lietuvoje.

"Daktaro A. Bubnio kandidatūrą siūlau išsamiai pasikonsultavusi tiek su Lietuvos istorikais, tiek su kolegomis įvairių Seimo frakcijų nariais. Ši kandidatūra turi tvirtą atramą ne tik istorikų bendruomenėje, bet ir pačiame Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre. Bubnys yra užsitarnavęs pasitikėjimą, kuris, tikiu, leis jam užtikrinti sklandų darbą bei nešališkumo ir skaidrumo standartus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre, atkurti visuomenės pasitikėjimą šia institucija", — sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Prisistatydamas kandidatas dr. A. Bubnys pabrėžė, kad sieks atgauti pastaruoju metu stipriai pažeistą šios įstaigos įvaizdį, ją transformuoti, kad taptų autoritetinga Lietuvos visuomenės ir užsienio kolegų ir partnerių akyse. 

"Imantis vadovauti šiai įstaigai, svarbiausia yra sujungti ligšiolinį gilų įdirbį su dabarties diktuojamais naujais poreikiais. Centre yra labai daug potencialo, kurį nuosekliai ir protingai dirbant įmanoma įgalinti. Ne naikinti ir laužyti, tačiau reformuoti išsaugant tai, kas buvo sukurta iki šiol", — tvirtino kandidatas.

Pasak jo, siekiant centro stabilizavimo ir pertvarkymo būtų tikslinga pirmiausia normalizuoti atmosferą darbovietėje. Dr. A. Bubnys akcentavo, kad svarbu išsklaidyti ir paneigti dirbtinai sukurtą centro mokslininkų supriešinimą su visuomeninėmis organizacijomis, atkurti ir stiprinti bendradarbiavimą su XX amžiaus istoriniais tyrimais užsiimančiomis institucijomis ir centrais Lietuvoje, taip pat išskyrė institucijos poreikį turėti aukštos kvalifikacijos teisininką, išmanantį karo, genocido nusikaltimus ir žmogaus teises.

Po kandidatūros pristatymo, kaip numato Seimo statutas, dr. A. Bubnio kandidatūrą svarstys Žmogaus teisių komitetas, Laisvės kovų ir valstybės istorinės atminties komisija, numatomi susitikimai su Seimo frakcijomis. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje numatoma grįžti balandžio 22 d.

Seimas balandžio 1 dieną iš Genocido centro direktoriaus pareigų atleido nuo praėjusių metų liepos šias pareigas ėjusį Adą Jakubauską.

Tegai:
Seimas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras (LGGRTC)
Dar šia tema
Lietuvos Seimo deputatai dėl karantino kreipėsi į Konstitucinį Teismą
Lietuvos Seimas dėlioja "vaivorykštinius" akcentus. Jų vis daugėja
URM įvertino galimybę perpirkti "Belorus" sanatoriją iš Baltarusijos
Seimo pirmininkė iškėlė kandidatą į Genocido centro vadovo postą
Cigarečių kontrabanda iš Baltarusijos, archyvinė nuotrauka

Baltarusis bandė į Lietuvą įvežti milijono eurų vertės kontrabandą

(atnaujinta 11:36 2021.04.16)
Apie 300 tūkst. pakelių rūkalų buvo aptikta iš Baltarusijos gabentame kartono krovinyje, kuriame įrengtos slėptuvės

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šalčininkų kelio poste muitinės pareigūnai sulaikė didelę cigarečių kontrabandos siuntą, praneša muitinės spaudos tarnyba.

Praėjusį sekmadienį, maždaug 5 val. ryto, į Šalčininkų kelio postą vilkiku "Daf" atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo tranzitu per Lietuvą į Lenkiją vežantis kartono krovinį.

Medininkai
© Sputnik / Александр Липовец

Mašiną apžiūrėjusiems muitinės pareigūnams kilo įtarimų: kartonas puspriekabėje buvo sukrautas gana netvarkingai. Patikrinus vilkiką detaliau, rentgeno kontrolės sistema, paaiškėjo, kad oficialus krovinys tebuvo imitacija: kartono viduje išpjautos tuščios ertmės, į kurias sukrautos cigaretės.

Preliminariais duomenimis šitokiu būdu mėginta įvežti apie 308 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių "NZ Gold" ir "Minsk Superslims" kontrabandos. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 1 mln. eurų.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas, vėliau, skyrus kardomąsias priemones – piniginį užstatą, dokumentų paėmimą ir rašytinį pasižadėjimą neišvykti, jis buvo paleistas.

Tegai:
Lietuvos muitinė, Muitinė, baltarusiškos cigaretės, baltarusis, Baltarusija
Dar šia tema
Sulaikyta nepertraukiamo maitinimo įtaisų kontrabanda iš Lietuvos — video
Utenoje rasta beveik 16 tūkst. eurų vertės kontrabandinių cigarečių
Neryje pasieniečiai rado kontrabandinių cigarečių krovinį