Vygaudas Ušackas

Ušackas oficialiai paskelbė apie dalyvavimą Lietuvos prezidento rinkimuose

130
(atnaujinta 18:50 2018.09.05)
Buvęs ES ambasadorius Rusijoje pasakė, kad dabartinė Lietuvos valdžia neieško būdų, kurių pabalba galima užtikrinti tvarų Lietuvos vystymąsi dešimtmečiams į priekį

VILNIUS, rugsėjo 5 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje, buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas paskelbė apie savo dalyvavimą Lietuvos respublikos prezidento rinkimuose 2019 metais. Jis paskelbė vaizdo įrašą su šiuo pareiškimu savo Facebook paskyroje.

Ušackas anksčiau pranešė apie renginį prie Kauno pilies, kuriame jis pažadėjo paskelbti galutinį sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose.

"Per pastaruosius 20 metų gyniau Lietuvos interesus, būdamas vyriausiu derybininku dėl stojimo į Europos Sąjungą, dirbau ES ambasadoriumi Afaganistane ir Rusijoje. Dabar grįžau, kad būčiau kiekvieno Lietuvos žmogaus ambasadoriumi. Nusprendžiau — dalyvausiu prezidento rinkimuose", — paskelbė politikas.

Viešame pareiškime buvęs ES ambasadorius papasakojo, kad šiuo metu šalies plėtra sustojo, o ekonomika auga tik dėl vidaus vartojimo. Ušackas pabrėžė, kad tokia ekonomika nėra tvari, nes kainos pasiekė europinį lygį, tačiau žmonių gaunamos pajamos nesikeičia.

Taip pat politikas apkaltino dabartinę Lietuvos vadovybę nenoru ir nesugebėjimu ieškoti kelio, kuriuo Lietuva galės vystytis per artimiausius 20-30 metų.

Į klausimą apie tai, kas finansuos jo rinkiminę kampaniją, Ušackas atsisakė atsakyti, paaiškindamas tuo, kad ji dar neprasidėjo.

Anksčiau partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai prezidiumas pasipiktino Ušacku, kuris, pasak Mažeikių skyriaus pirmininkės Linos Rimkienės, būsimą dalyvavimą rinkimuose derino su vietos verslininkais, apeidamas partijos skyrius, ir esą netgi įsteigė dvi neformalias struktūras, kurias pavadino Vyčio vardu.

Interviu Sputnik Lietuva politikos mokslų daktaras Vadimas Volovojus pasakė, kad, nepaisant to, jog Ušackas gerai išmano užsienio politiką, maža to, orientuojasi į pragmatišką užsienio politiką, jo šansai laimėti nėra labai dideli. Ekspertas paaiškino tai tuo, kad galimam kandidatui į prezidento postą trūksta charizmos ir jis yra gana "minkštas" politikas.

socdemai
© Sputnik / Александр Липовец

Anksčiau SEB banko prezidento patarėjas ir vyriausiasis ekonomistas Gitanas Nausėda paskelbė, kad išeina iš pareigų ir galbūt dalyvaus Lietuvos prezidento rinkimuose. Pasak ekonomisto, viena iš galimo dalyvavimo prezidento rinkimuose priežasčių yra dabartinė kova tarp valdančiosios ir opozicinės partijų parlamente. Šiuo metu būtent Nausėda pirmauja viešosios nuomonės apklausose tarp potencialių kandidatų į prezidentus.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. Anksčiau apie savo planus dalyvauti rinkimuose paskelbė konservatoriai Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis, Seimo narė Aušra Maldeikienė ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis kaip pavienis kandidatas. "Liberalų sąjūdis" paskelbė, kad jų partijai atstovaus Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Naujausios gyventojų apklausos duomenimis, pirmąją vietą potencialių kandidatų į prezidentus dešimtuke ir toliau užima SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda. Po jo Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris pažadėjo atšaukti savo kandidatūrą premjero Sauliaus Skvernelio naudai. Premjeras persikėlė iš trečiosios vietos reitinge į ketvirtąją, užleidęs vietą buvusiam užsienio reikalų ministrui Vygaudui Ušackui.

130
Tegai:
prezidento rinkimai, Vygaudas Ušackas, Lietuva
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Lietuvos prezidento rinkimai: favoritai ryškėja – kova aštrėja
Vygaudas Ušackas nusprendė balotiruotis į Lietuvos prezidento postą
Politologas: Ušacko sprendimas dalyvauti rinkimuose yra sveikintinas
Skvernelis beveik patvirtino, kad dalyvaus prezidento rinkimuose
Sinkevičius įvardijo galimą "valstiečių" kandidatą į prezidentus
Europos parlamentas

EP siekia suvienodinti rinkimų taisykles visose ES šalyse

(atnaujinta 15:07 2020.11.28)
Europos Parlamentas ėmėsi iniciatyvos reformuoti šios institucijos rinkimų taisykles, suvienodinant jas visoje Europos Sąjungoje

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Europarlamentarų priimtoje rezoliucijoje pažymima, kad rinkimų taisyklių skirtumai ES šalyse neleidžia rinkėjams bei partijoms visapusiškai dalyvauti Europos politinėje erdvėje, praneša VRK.  

EP rekomenduoja įteisinti vienodą vyrų ir moterų skaičių kandidatų sąrašuose. Taip pat raginama didinti rinkimų prieinamumą pažeidžiamoms grupėms. Parlamentarų priimtoje rezoliucijoje apgailestaujama, kad 15 ES valstybių vis dar ribojama neįgaliųjų balsavimo teisė, o apie 800 tūkst. ES piliečių negalėjo pasinaudoti teise balsuoti dėl negalios ar psichikos sutrikimų. 

Parlamentas taip pat atkreipia dėmesį, kad tik keli jo nariai priklauso etninėms, kalbinėms ir kitoms mažumoms, ir ragina įtraukti daugiau mažumoms priklausančių asmenų į kandidatų sąrašus bei išrinkti juos atstovauti EP.  

Pabrėžiama, kad Europos Komisija ir ES valstybės raginamos padidinti finansavimą "kovai su užsienio subjektų kišimusi, uždrausti trečiųjų šalių rėmėjų finansinę paramą bei per švietimą ir pilietiškumo ugdymą stiprinti žmonių gebėjimą kritiškai mąstyti ir atskirti nepagrįstą informaciją".  

Europarlamentarai pažymi, kad EP rinkimų sistemos ES šalyse labai skiriasi ir ragina ES teisės aktais suvienodinti esminius jų aspektus, susijusius su teise registruoti partiją ir būti kandidatu rinkimuose, teise balsuoti, kandidatų įtraukimu į sąrašus, balsavimo prieinamumu ir nuotoliniu balsavimu rinkimų dienomis. 

Ateityje planuojama surengti konferenciją dėl Europos ateities ir jos metu apsvarstyti EP rinkimų teisės reformą: nuotolinio balsavimo galimybę, bendras kandidatų įtraukimo į sąrašus ir kampanijų finansavimo taisykles, vienodą mažiausią balsavimo ir kandidatų kėlimo amžių, įskaitant galimybę visur balsuoti nuo 16 metų. Taip pat europarlamentarai siūlo apsvarstyti galimybę formalizuoti rinkėjų galimybę balsuoti už pageidaujamą kandidatą į Europos Komisijos pirmininko postą. 

Tegai:
Parlamento rinkimai, Europos Parlamentas
Gitanas Nausėda ir Ingrida Šimonytė

Lietuvos europarlamentarė užsiminė, kad prezidentas delsia patvirtinti ministrus 

(atnaujinta 15:59 2020.11.28)
Pasak konservatorės Juknevičienės, dabar Lietuvos politikoje "tikrai ne metas galių žaidimams"

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Europarlamentarė iš Lietuvos, buvusi krašto apsaugos ministrė ministrė Rasa Juknevičienė sakė, kad jai  nesuprantamas delsimas su naujosios Vyriausybės tvirtinimo reikalais.

"Na, aš turbūt jau kažko nebesuprantu Lietuvos konstitucinėje sandaroje, gal pervertinu didžiulę krizę sveikatos sistemoje, gal nesusigaudau dėl būsimo Lietuvos ir septynmečio ES biudžeto svarbos, bet man nesuprantamas delsimas su naujosios Vyriausybės tvirtinimo reikalais", — parašė europarlamentarė savo "Facebook" puslapyje.

Kaip pažymėjo Juknevičienė, jei jai, atsakingai už Krašto apsaugą, prezidento Adamkaus ar prezidentės Grybauskaitės patarėjai būtų kėlę klausimus dėl viceministrų ar patarėjų, o ir būtų atėjusi mintis bėgioti juos derinti, tai ji būtų buvusi giliame nustebime. Pasak jos, tai įstatyminė, konstitucinė ministrų atsakomybė. 

"Prezidento institucija yra ypač svarbi ir gerbiama, tačiau demokratinė valstybė yra tokia ypatinga, nes turi galios pasiskirstymą ir pusiausvyrą. Ji turi būti ginama ir nebijoti pasakyti, kad tai vienos svarbios institucijos galių riba ir čia prasideda kitos svarbios institucijos atsakomybė", - pridūrė jis. - sakė konservatorius", — pareiškė politikė.

Pasak Juknevičienės, dabar Lietuvoje "tikrai ne laikas galių žaidimams".

"Neužsižaiskim ir neprisižaiskim", — rašė politikė.

Šios savaitės pradžioje naująja Lietuvos ministre pirmininke paskirta buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė, kuri, prieš pradėdama eiti pareigas, pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai kandidatų į ministrus sąrašą.

Tačiau penktadienį Nausėda pareiškė, kad Šimonytės sudarytas sąrašas nebus patvirtintas iki galo. Valstybės vadovas nenurodė, kokie vardai iš jo bus išbraukti, tačiau jis tikino, kad pirminė versija bus pakeista.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, pradinėje sąrašo versijoje yra politinių veikėjų, kurie yra labai prieštaringi Lietuvos visuomenės ir daugybės ekspertų nuomone. 

Tegai:
Rasa Juknevičienė, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda
Vaistinė

Gydytojas pasakojo, kaip vaistinės Lietuvoje bando sutaupyti

(atnaujinta 16:26 2020.11.28)
Pasak Kasiulevičiaus, tokiose įstaigose turėtų būti įdarbinti ne tik pardavėjai, bet ir išmanantys konsultantai, kurie tikrai gali padėti klientams

VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Kiekvienoje Lietuvos vaistinėje turi būti bent vienas vaistininkas, "Facebook" rašė Vilniaus klinikinės ligoninės "Santaros" gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto darbuotojas Vytautas Kasiulevičius.

"Esu 100 procentų įsitikinęs, kad vaistinėje turi dirbti bent vienas vaistininkas, kuris baigė universiteto studijas. Suprantu, kad aš, Vilniaus universiteto, kuris rengia vaistininkus, atstovas, atrodau šališkas, bet tokia farmacijos praktika yra beveik visose Europos šalyse", —  gydytojas.

Pasak Kasiulevičiaus, šimtmečius lietuviai vaistininkus suvokė ne kaip pardavėjus, o kaip sveikatos konsultantus. Gydytojos teigimu, visa visuomenės struktūra, kurioje vaistinėse yra pagrindiniai vaistininkai, bažnyčiose kunigai, advokatų kontorų teisininkai, rodo, kad už tai turėtų atsakyti specialistas. Jis pažymėjo, kad tą patį rodo ir Europos šalių patirtis.

"Todėl raginu Seimo Sveikatos Reikalų komiteto narius rytoj pasipriešinti vaistinių tinklų norui taupyti kaštus ten, kur būtina kompetencija", — rašė Kasiulevičius.

Anksčiau gydytojas rašė, kad šiuo metu didžiausia našta tenka sveikatos priežiūrai. Dėl pandemijos sumažėja medicinos personalas, reguliarios paslaugos ir trūksta lovų COVID-19 pacientams.

Nuo lapkričio 7 dienos šalyje galioja antrasis karantinas, kuris galios iki gruodžio vidurio.

Kovo 11 dieną pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
vaistinės