Baltarusijos AE statyba

Seimo narys reikalauja Vyriausybės kasmėnesinių kovos su Astravo AE ataskaitų

26
(atnaujinta 12:34 2018.09.07)
Pasak konservatoriaus Ažubalio, viešojoje erdvėje yra daug spekuliacijų branduolinės elektrinės Astrave statybų, pasitraukimo iš BRELL ir sinchronizacijos su Vakarų Europos kontinentine elektros sistema temomis

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis pasiūlė kiekvieną mėnesį reikalauti iš Vyriausybės ataskaitos apie vykdomas priemones, skirtas neleisti elektros energijai iš Baltarusijoje netoli Astravo miesto statomos atominės elektrinės (AE) pateikti į Lietuvą, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Su pasiūlymu įpareigoti ministrų kabinetą pateikti tokius duomenis Ažubalis kreipėsi į Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininką Juozą Bernatonį ir Europos reikalų komiteto pirmininką Gediminą Kirkilą.

Pasak Ažubalio, viešojoje erdvėje kyla vis daugiau spekuliacijų dėl branduolinės elektrinės Astrave statybų, atsijungimo nuo Rusijos ir Baltarusijos elektros sistemų ir sinchronizacijos su Vakarų Europos kontinentine elektros sistema procesų. Konservatoriaus teigimu, atėjo laikas Seimui žinoti realią padėtį minimais klausimais.

Baltarusijos AE statoma šalia Astravo miesto Gardino srityje, apie 50 kilometrų nuo Vilniaus. Ją sudarys du naujosios kartos energetiniai blokai, atitinkantys naujausius saugos standartus. Pirmojo bloko paleidimas planuojamas 2019 metais, o antrojo — 2020 metais.

Lietuva, nepaisant Astravo AE atliktų streso testų, teigia, kad elektrinė nėra saugi. Vilnius jos statybą vadina "nacionaline grėsme" ir nuolat reiškia pretenzijas. Be to, Lietuvos valdžia paragino kitas valstybes boikotuoti Astravo AE ir ateityje nenaudoti jos energijos.

Minskas, savo ruožtu, teigia, kad atominė elektrinė atitiks tarptautinius saugumo reikalavimus, ir Vilniaus protestai yra "politizuoti", o ne kilę iš susirūpinimo regiono saugumu.

26
Tegai:
Astravo AE, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Audronius Ažubalis, Baltarusija, Lietuva
Dar šia tema
Lietuva teigia, kad nesidera su Baltarusijos AE dėl elektros perdavimo
Andriukaitis pareiškė, kad Astravo AE gali būti visiškai saugi
Sekmokas pranašauja, kad Lietuva būtinai pirks Astravo AE elektrą
Branduolinio kuro pristatymas į Astravo AE planuojamas lapkričio mėnesį