Президент Литвы Даля Грибаускайте и канцлер Германии Ангела Меркель

Kitą savaitę į Lietuvą atvyks Angela Merkel

50
(atnaujinta 14:30 2018.09.07)
Prezidentė su Vokietijos kanclere aptars svarbiausius ES darbotvarkės klausimus, bendradarbiavimą gynybos srityje, tolesnes ekonomikos ir verslo ryšių perspektyvas

VILNIUS, rugsėjo 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu penktadienį, rugsėjo 14 dieną, į Lietuvą darbo vizito atvyks Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerė Angela Merkel, praneša Prezidentūra.

"Šis vizitas atspindi pastaraisiais metais ypač sustiprėjusius Lietuvos ir Vokietijos ryšius tiek dvišaliu pagrindu, tiek bendradarbiaujant ES bei NATO", — teigiama pranešime.

Vokietijos kanclerė aplankys Rukloje dislokuotus Vokietijos karius, kurie vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui mūsų šalyje.

Prezidentūros duomenimis, jau šį rudenį Europos Sąjungos laukia neatidėliotini sprendimai dėl atsako į migracijos iššūkius, ateities santykių su Jungtine Karalyste, naujo daugiamečio ES biudžeto – būtent šiems klausimams vadovės skirs daugiausia dėmesio.

Grybauskaitė ir Merkel aptars geopolitinius iššūkius, bendradarbiavimą stiprinant gynybą ir įgyvendinant NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus.

Po dvišalio prezidentės ir Vokietijos kanclerės susitikimo Prezidentūroje įvyks darbo pietūs, kuriuose taip pat dalyvaus Lietuvos, Latvijos bei Estijos premjerai.

Tai jau 3-asis kanclerės Merkel vizitas Lietuvoje. Praėjusių metų birželį Grybauskaitė Merkel už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį skatinant Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą įteikė vieną aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų —Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių.

50
Tegai:
Angela Merkel, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Grybauskaitė įteikė Merkel valstybinį apdovanojimą
Grybauskaitė pasitraukia — Merkel pasilieka
Ties pražūties riba ― kas laukia Lietuvos be Angelos Merkel
Kodėl NATO viršūnių susitikimas buvo sunkus Lietuvai