Rolandas Paksas

Paksas vėl taps partijos "Tvarka ir teisingumas" pirmininku

75
(atnaujinta 11:28 2018.09.13)
Partijos taryba priėmė tokį sprendimą praėjusio pasėdžio metu, tačiau dabartinis partijos lyderis pareiškė, kad jo negalima laikyti įvykusiu. Partija taip pat nusprendė, kad Paksas dalyvaus prezidento rinkimuose

VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Partijos "Tvarka ir teisingumas" taryba posėdyje nusprendė paskirti buvusį Lietuvos prezidentą Rolandą Paksą į partijos pirmininko postą, praneša "Parlamentskaja gazeta".

Seimo deputatas Petras Gražulis pranešė, kad šis sprendimas buvo priimtas posėdžio metu Šiauliuose.

Be to, deputatas pareiškė, kad Paksas dalyvaus Lietuvos prezidento rinkimuose kaip partijos "Tvarka ir teisingumas" kandidatas, tuo metu jis nepaaiškino, kaip tai įmanoma su sąlyga, kad po Respublikos vadovo pašalinimo iš pareigų 2004 metais buvęs prezidentas negali būti renkamas į priesaikos reikalaujančias pareigas.

Dabartinis partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis savo ruožtu pareiškė, kad šis tarybos posėdis negali būti pripažintas galiojančiu, nes nebuvo kvorumo.

Rolando Pakso apkalta

Paksas buvo pašalintas iš prezidento posto 2004 metais po apkaltos paskelbimo. Seimo deputatai apkaltino politiką tuo, kad jis suteikė Lietuvos pilietybę savo rinkimų kampanijos rėmėjui, taip pat viršijo savo įgaliojimus.

Pats buvęs prezidentas yra įsitikinęs, kad jis buvo pašalintas iš pareigų dėl jo vykdomos kovos su korupcija.

Be to, Konstitucinis Teismas iki gyvos galvos uždraudė Paksui kandidatuoti į politiko arba kitas priesaikos reikalaujančias pareigas. Po to Europos Žmogaus Teisių Teismas pripažino šį draudimą neproporcingu ir nurodė Lietuvos Seimui pakeisti sprendimą.

Gegužę Vyriausybė patvirtino Konstitucijos pakeitimų,  kurie buvusiam prezidentui vėl būti renkamu į prezidento ir Seimo deputato postą, projektą.

Iš partijos "Tvarka ir teisingumas" lyderio posto Rolandas Paksas pasitraukė 2016 metais spaudžiant aplinkybėms.

75
Tegai:
Tvarka ir teisingumas, Rolandas Paksas, Lietuva
Dar šia tema
Buvusio Lietuvos prezidento bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija
Paksas: Lietuvos valdžiai rūpi tik karinės išlaidos
Paksas papasakojo, kodėl lietuviai bijo mokesčių reformos