Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitė teigia, kad Seimo tyrimas jos nenutildys

46
(atnaujinta 12:40 2018.09.13)
Lietuvos parlamentas inicijavo konservatorių ir respublikos prezidentės veiklos tyrimą

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad parlamentinė komisija, kuri nagrinės 2008-2016 metų valdymo institucijų ir verslo santykius, neprivers jos nutilti. Tai prezidentė pasakė interviu LRT.

Grybauskaitės isterija: Lietuvos Prezidentė bijo jos veiklos tyrimo >>

Grybauskaitės teigimu, jei Seimui kils klausimų, ji bus pasirengusi bendradarbiauti su parlamentarais, kaip ji jau buvo dariusi anksčiau. Tuo pačiu metu prezidentė pareiškė, kad dabartinės komisijos tikslai gali būti "šiek tiek kitokie" ir susiję su būsimais prezidento rinkimais.

"Galiu labai aiškiai pasakyti, kad jei tarp komisijos tikslų bus ir tikslas mane išgąsdinti arba nutildyti, kad nekritikuočiau valdančiųjų veiksmų, tai tokia komisija šio tikslo tikrai nepasieks", — teigė Lietuvos vadovė.

Anksčiau Seimas sutiko įsteigti naują komisiją, skirtą tirti neteisėtą suinteresuotų asmenų įtaką politiniams procesams buvusių dviejų vyriausybių valdymo laikotarpiu. Kalba eina apie 2008-2016 metų valdymą, vai valdantieji buvo konservatoriai.

Tokią iniciatyvą iškėlė valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis. Konservatoriai priešinasi, nes faktiškai tyrimas vyks prieš partijos narius ir gali rimtai pakenkti TS-LKD atstovų pozicijoms prieš prezidento rinkimus.

46
Tegai:
tyrimas, konservatoriai, Seimas, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
Karas paskelbtas: Grybauskaitė prieš Karbauskį
Tarp senosios ir naujosios nomenklatūros Lietuvoje kyla karas
Nelįsk! Užmuš? Naujas valdžios korupcijos tyrimas
Būsimo Lietuvos prezidento vardas rūke, kurį sukuria valdantieji
Karbauskis iškasa karo su VSD kirvį?