Lietuvos Seimo rūmai, archyvinė nuotrauka.

Jau šį rudenį Seimo posėdžių "YouTube" transliacijos

32
(atnaujinta 20:25 2018.09.16)
Per "YouTube" bus galima stebėti, ką parlamentarai veikia ir ne Seimo salėje

VILNIUS, rugsėjo 15 — Sputnik. Nuo spalio Seimas žada pradėti tiesiogines komitetų ir komisijų posėdžių transliacijas, praneša LRT.

Per "YouTube" bus galima stebėti, ką parlamentarai veikia ir ne Seimo salėje. Tokiu keliu pasukta po to, kai keliems parlamentarams ir žurnalistams nebuvo leista susipažinti su vienu iš Kaimo reikalų komiteto garso įrašų praėjusį vasarį. Tąsyk esą svarstytos Ramūno Karbauskio verslui nenaudingos pataisos, kurioms nebuvo pritarta. Tačiau neatmetama, kad užsimojus rodyti tiesiogines transliacijas, gali padaugėti uždarų posėdžių.

Seimo kanceliarijos įsigytos naujos kameros šiuo metu atsidūrė Seimo salėse, kuriose vyksta parlamentarų komitetų ir komisijų posėdžiai. Jos dar bandomos, tačiau valdžia žada, kad nuo spalio filmuos posėdžius, kuriuos visi norintys galės stebėti per "YouTube". Pirmiausia bus galima išvysti transliacijas iš Teisės ir teisėtvarkos bei Švietimo ir mokslo komitetų.

"Mūsų pilietinė visuomenė yra pakankamai subrendusi. Žmonės tiesiog reikalauja, prašo, teiraujasi, tai mes tiesiog nusprendėme, kad tai tikrai žmonėms svarbu ir tas sritis galime atverti visuomenei kuo plačiau“, – sako Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius.

Tačiau skaidrumą deklaruojantys "valstiečiai" komitetų ir komisijų posėdžius dažnai organizuodavo uždarus. Gauti pokalbių stenogramas ar kitos reikalingos informacijos net ir žurnalistams būdavo sudėtinga. 

Liberalė Aušrinė Armonaitė pasakojo, kad ieškoti įrašų jai siūlyta Seimo archyvuose, tačiau ir ten ne viskas saugoma. Pasak parlamentarės, dėl transliacijų Seimas taps atviresnis. Kitas žingsnis – ministerijos.

Tiesa, ne visiems parlamentarams patinka, jog vyks tiesioginės transliacijos. Biudžeto ir finansų komiteto narys Kęstutis Glaveckas išreiškė pasipiktinimą, esą šitaip bus pažeidžiama asmens duomenų apsauga.

Žadama, kad nuo lapkričio žmonės galės matyti visų komitetų ir komisijų tiesiogines transliacijas. Išimtimi taps tik nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžiai, kuriuose darbai susiję su šalies saugumu. 

32
Tegai:
atviri posėdžiai, YouTube, Seimas
Dar šia tema
VRK nariai galimai turės leidimus dirbti su įslaptinta informacija
Žiniasklaidos atstovai — Lietuvos prezidentės ir konservatorių gynėjai, vienykitės!