Teisingumo ministerija, archyvinė nuotrauka.

Politinės partijos kviečiamos pateikti savo narių sąrašus

33
(atnaujinta 11:32 2018.09.25)
Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Teisingumo ministerija primena, kad vadovaujantis Politinių partijų įstatymu visos politinės partijos kiekvienais metais iki kovo 1 dienos ir iki spalio 1 dienos privalo pateikti savo partijos narių sąrašus, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

Partijos sąraše turi būti ne mažiau kaip 2000 narių. 

Iki šios dienos 10 partijų Teisingumo ministerijai jau pateikė savo narių sąrašus. Tai jau padarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, partija Tvarka ir teisingumas, Darbo partija, Kovotojų už Lietuvą sąjunga ir dar kelios partijos.

Politinių partijų narių sąrašai teikiami ir tikrinami elektroniniu būdu per Politinių partijų narių sąrašų informacinę sistemą. 

Politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo, pasirašęs sąrašą elektroniniu parašu, jį turi pateikti prisijungęs prie informacinės sistemos per www.epaslaugos.lt portalą. Pateikto sąrašo duomenys automatiniu būdu sutikrinami su kitų partijų narių sąrašais ir Gyventojų registro ir Neveiksnių ir ribotai veiksnių asmenų registro duomenimis, patikrinama, ar partijų nariai yra pilnamečiai, ar jų duomenys nesikartoja kitų partijų sąrašuose. 

Partijos narių sumažėjus daugiau nei įstatymų leidžiamas minimumas, partija likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu ji pati per 6 mėnesius po tokio sumažėjimo nenutaria partijos reorganizuoti ar pertvarkyti. 

Šiuo metu Lietuvoje yra registruotos 29 partijos (2 iš jų likviduojamos, inicijuojamas likvidavimas dar 3 partijoms). 24 veikiančiose partijose bendras narių skaičius viršija 120 tūkstančių. 

Teisingumo ministerija taip pat primena, kad kiekvienas pilnametis pilietis gali pasitikrinti savo narystę politinėse partijose bei ją nutraukti, prisijungęs prie portalo www.epaslaugos.lt.

Seimo rinkimai — 2016
© Sputnik /
Seimo rinkimai — 2016
33
Tegai:
politinės partijos, sąrašas, Teisingumo ministerija
Dar šia tema
Politinė temperatūra Lietuvoje kyla: šalis žengia į lemtingą pusmetį
Landsbergis kviečia kandidatus į prezidentus dalyvauti partijos rinkimuose