Liudas Mažylis, archyvinė nuotrauka

Liudas Mažylis ketina dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose

24
(atnaujinta 19:06 2018.09.25)
Pasak Mažylio, dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose jį įkvėpė popiežiaus vizitas Lietuvoje bei Ingridos Šimonytės sprendimas dalyvauti prezidento rinkimuose

VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Gabrielius Landsbergis informavo, kad jo vadovaujama partija jau parengė kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą, praneša LRT.

Vienas iš kandidatų sąraše – Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis. Jis yra šios partijos narys.

Savo sprendimą Mažylis pristatė antradienį surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo kartu su partijos lyderiu Landsbergiu.

Pasak Mažylio, jį įkvėpė popiežiaus vizitas Lietuvoje bei Ingridos Šimonytės sprendimas dalyvauti prezidento rinkimuose. Jis taip pat citavo popiežių Pranciškų, kuris sakė, kad Lietuva turi tapti vilties tiltu tarp Rytų ir Vakarų.

Jis kalbėjo, kad pirmoji jo programinė nuostata yra Europos kaimynystė – buvimas tiltu, patirties perteikimas tiems, kurie dar gyvena "vakarykštėje dienoje", gal ir ne savo valia.

Profesorius sakė, kad Europai kyla dezintegracijos pavojus. Pasak jo, dar bent penkios Europos valstybės šiemet švenčia šimtmečius, tačiau vietoje to, kad visos švęstume kartu, Lietuva ir kitos valstybės tai daro atskirai.

Rinkimai į Europos Parlamentą vyksta vienu metu visose Europos Sąjungos šalyse. EP nusprendė, kad jie turėtų būti surengti 2019 metų gegužės 23-26 dienomis.

Nėra vieningos Europos deputatų rinkimų tvarkos. Kiekviena valstybė turi teisę į savo sistemą, kuri turi atitikti tris apribojimus: rinkimai turėtų būti rengiami pagal proporcinę rinkimų sistemą; rinkimų teritorijas galima suskirstyti; procentinis barjeras neturėtų viršyti penkių procentų.

Lietuvos Seimas nusprendė Europos Parlamento rinkimus rengti 2019 metų gegužės 26 dieną. Rezoliucija dėl rinkimų įsigalios lapkričio 26 dieną.

24
Tegai:
Europos Parlamentas, Liudas Mažylis
Dar šia tema
Ką pasakė popiežius?
Popiežius pernakvojo Vlniuje ir skrenda į Estiją
Pirmasis apaštališkasis vizitas į Baltijos šalis: popiežius Pranciškus Vilniuje
Į popiežiaus mišias Kaune susirinko daugiau nei 100 tūkst. tikinčiųjų