Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas, archyvinė nuotrauka

Konservatoriai kaltina lenkų sąjungą asmens duomenų klastojimu

22
(atnaujinta 18:21 2018.09.26)
Ažubalis ir Kasčiūnas kreipėsi į Policijos departamentą dėl galimai neteisėto paramos LLRA-KŠS organizavimo ir asmens duomenų klastojimo

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Policijos departamentą prie Vidaus reikalų ministerijos dėl galimai neteisėto asmens duomenų klastojimo bei neteisėto paramos organizavimo Lietuvos lenkų rinkiminės akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos lenkų sąjungos naudai, rašo Seimo spaudos tarnyba.

Šių metų rugsėjo mėnesį žiniasklaida informavo, kad kai kurie Vilniaus ir Vilniaus rajono gyventojai tik iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pranešimų sužinojo apie VMI neva jų pateiktus prašymus skirti 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramą politinei partijai — LLRA-KŠS. Prašymai buvo teikiami popierine forma. Žiniasklaidoje teigiama, kad asmenys, kurie gavo šiuos pranešimus, jokių prašymų skirti dalį GPM minėtai politinei organizacijai neteikė ir nepasirašė.

"Atsižvelgiant į tai, kad pildant popierinę prašymo skirti 1 proc. gyventojų pajamų mokesčio paramą politinei partijai formą, asmuo turi ją pasirašyti, darytina išvada, kad šių asmenų sumokėto GPM dalis buvo pervesta LLRA-KŠS be jų sutikimo, galimai neteisėtai panaudojant jų asmens duomenis. Šie veiksmai gali atitikti nusikalstamos veikos, nurodytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 300 straipsnyje ("Dokumento suklastojimas ar disponavimas suklastotu dokumentu") požymius, todėl prašome juos ištirti", — teigė Kasčiūnas.

Anot Ažubalio, masinis tokių "prašymų" pobūdis liudija, kad tai ne atsitiktinė, o gerai organizuota, galimai apgaulinga lėšų rinkimo akcija.

"Atkreiptinas dėmesys, kad ketvirtadalis VMI gautų pranešimų apie minimus pažeidimus yra tiesiogiai susiję su LLRA-KŠS ir su šia partija susijusia Lietuvos lenkų sąjunga. Atsižvelgdami į tokį pranešimų skaičių, prašome policijos ištirti ir galimai neteisėtą tokios paramos organizavimo faktą", — komentavo Ažubalis.

22
Tegai:
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Audronius Ažubalis, Laurynas Kasčiūnas
Dar šia tema
Vyriausybė aptarė šešėlinės ekonomikos mažinimo strategiją
Auga valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamos