Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija, archyvinė nuotrauka

Lietuvos piliečiai gali išrinkti konservatorių kandidatą į prezidentus

370
(atnaujinta 14:58 2018.10.01)
Šiandien prasidėjo TS-LKD partijai nepriklausančių asmenų, kurie nori dalyvauti partijos atviruose pirminiuose kandidato į prezidentus rinkimuose, registracija

VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija pradėjo registruoti piliečius, kurie norės balsuoti už vieną iš partijos pasiūlytų kandidatų į Lietuvos prezidentus, rašoma partijos pranešime Facebook.

"Tai pirminiai rinkimai, kurių metu bus nuspręsta, ką TS-LKD rems 2019 metų prezidento rinkimuose", — teigiama parnešime.

Šiuose rinkimuose gali dalyvauti TS-LKD nariai ir visi neabejingi piliečiai nuo 16 metų. Tačiau šie asmenys negali priklausyti kitoms partijoms ir rinkiminių tikslų turintiems dariniams (pavyzdžiui, visuomeniniams komitetams).

Atviruose pirminiuose rinkimuose dalyvaus du kandidatai: Ingrida Šimonytė ir Vygaudas Ušackas. Gitanas Nausėda atsisakė dalyvauti konservatorių vidiniuose kandidato į prezidentus rinkimuose.

Registracija prasidėjo spalio 1 dieną, 08:00, ir baigsis spalio 25 dieną, 24:00. Kiekvienas užsiregistravęs asmuo gaus patvirtinimą apie sėkmingą registracijos procesą. Po registracijos per 5 darbo dienas užsiregistravęs asmuo gaus patvirtinimą, kad Centrinė rinkimų komisija patvirtino jo teisę dalyvauti rinkimuose.

Balsavimas vyks lapkričio 3–4 dienomis, užpildant biuletenį balsavimo vietoje. Tai reiškia, kad kiekvienas TS-LKD narys arba iš anksto užsiregistravęs asmuo turės galimybę ateiti į vieną iš nustatytų balsavimo vietų (jos bus visose Lietuvos savivaldybėse) ir atiduoti savo balsą už pasirinktą kandidatą į prezidentus. Balsavimo vietos ir laikai bus paskelbti ne vėliau kaip iki spalio 21 dienos.

Buvęs Lietuvos prezidentas Paksas vėl ketina balotiruotis į prezidento postą >>

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų pavasarį. Pirmasis turas vyks gegužės 12 dieną.

Apie savo planus dalyvauti rinkimuose pareiškė Seimo deputatė Aušra Maldeikienė ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis kaip savarankiškas kandidatas, taip pat Lietuvos rašytojas ir filosofas, vienas iš judėjimo "Sąjūdis" kūrėjų Arvydas Juozaitis. Be to, "Liberalų judėjimas" savo kandidatu pavadino Europos Parlamento narį Petrą Auštrevičių.

370
Tegai:
kandidatai į prezidentus, Lietuvos prezidento rinkimai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD)
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (219)
Dar šia tema
Politinė temperatūra Lietuvoje kyla: šalis žengia į lemtingą pusmetį
Nausėda paskelbė, kad dalyvaus 2019-ųjų prezidento rinkimuose
Pavilionis atsisako dalyvauti prezidento rinkimuose
Konservatorių "talibai" spaudžia Ušacką į kampą