Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis, archyvinė nuotrauka

Lenkijos premjeras kritikuoja savo tėvą norą bendradarbiauti su Rusija

32
(atnaujinta 15:32 2018.10.08)
Lenkijos vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Rusija "smogia" Lenkijai, o jo tėvas klaidingai tiki, kad partnerystė su Maskva bus pelninga

VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis viešai kritikuoja savo tėvą, vyresnįjį Seimo deputatą, už norą gerinti santykius su Rusija. Kritiką jis išsakė interviu "Do Rzeczy".

"Aš labai myliu savo tėvą, bet aš visiškai nesutinku su juo ir manau, kad jis turi klaidingą nuomonę apie šiuos santykius", — sakė Lenkijos ministras pirmininkas.

Seimo vyresnysis narys Kornelis Moravieckis savo kalbomis parlamente ragina Lenkijos vadovybę susilaikyti nuo rusofobijos ir įžvelgti Rusijoje partnerę.

Savo ruožtu Moravieckio sūnus teigia, kad Rusija vienu metu "smogia" Lenkijai keliose srityse, todėl ministras pirmininkas pavadino savo tėvo nuomonę "neteisinga".

Pareiškimai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš vakarų politikų lūpų, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

Anksčiau interviu Sputnik Lietuva politologas, Rusijos geopolitinės ekspertizės centro direktorius Valerijus Korovinas pažymėjo, kad Lenkija savo pasipriešinimu Rusijai, norėdama atsikratyti "sovietinės" ir "Rusijos okupacijų", pasiekė tokio lygio iniršį, kad oficialiame lygmenyje pateko į karinę priklausomybę nuo JAV. Kalbėdamas apie Lenkijos prezidento Andžejaus Dudos prašymą įsteigti "Fort Trump" bazę Lenkijos teritorijoje, ekspertas sakė, kad respublika savanoriškai sutinka su amerikiečių okupacija.

32
Tegai:
rusofobija, kritika, Lenkija
Dar šia tema
Rusijos URM: JAV bazė Lenkijoje kelia grėsmę Rusijai
Lietuva praranda JAV įtakos agento Europoje statusą?
Lietuva ir Lenkija vadovauja ES "rusofobijos frontui"