Seimas, archyvinė nuotrauka

Opozicijai nepavyko pradėti Skvernelio atsistatydinimo procedūros

41
(atnaujinta 12:59 2018.10.23)
Seimo opozicinės frakcijos nesulaukė rezoliucijos dėl ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio atsistatydinimo palaikymo

VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Seimas atmetė opozicinių frakcijų seniūnų: Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos — Juozo Oleko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos — Gabrieliaus Landsbergio, Liberalų sąjūdžio frakcijos — Eugenijaus Gentvilo bei Mišrios Seimo narių grupės seniūno Bronislovo Matelio teiktą rezoliuciją "Dėl Sauliaus Skvernelio įvykdytų Lietuvos teisės aktų pažeidimų bei galimo priesaikos sulaužymo", rašo Seimo spaudos tarnyba.

Už pasiūlymą priimti rezoliuciją be pataisų balsavo 42, prieš — 52, susilaikė 13 Seimo narių. Alternatyvaus balsavimo metu už rezoliucijos projekto redagavimą balsavo 43, už tai, kad projektas būtų atmestas — 63 Seimo nariai. Rezoliucija atmesta.

"Mes kreipiamės ir raginame, kad Ministras Pirmininkas savo veiksmais nedelsiant išsklaidytų abejones, dėl galimai duotos priesaikos sulaužymo ir konkrečiais veiksmais įrodytų, kad gali tarnauti sąžiningai demokratijai. Mums atrodo, kad vienintelis kelias surasti tokią tiesą yra sunaikintos informacijos atkūrimas ir įrašo paviešinimas", — pristatydamas projektą sakė Olekas.

"Sukilęs ažiotažas dėl nieko yra labai aiškus ženklas, kad daromi geri darbai", — nepritarti rezoliucijai ragino Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Guoda Burokienė.

Vyriausybės vadovas apkaltintas to, kad, jo žiniomis, vyriausybės tarnyba sunaikino garso įrašą, kuriame premjeras pasisakė apie žodžio laisvę bei Registrų centro duomenų teikimą žurnalistams. Tai paaiškėjo, kai žurnalistai pareikalavo paviešinti garso įrašą, norėdami sužinoti, kodėl atverti Registrų centro duomenis buvo atidėtas. Po to opozicija parengė Skverneliui aštuonis klausimus.
Tada Vyriausybė nusprendė, kad žiniasklaida turėtų mokėti už Registro centro duomenis.

Kilo skandalas , pasigirdo kaltinimai dėl žodžio laisvės apribojimo. Ministrų kabinetas atšaukė savo sprendimą dėl mokėjimo, tačiau opozicija reikalavo viešai paskelbti vyriausybės posėdžio, kuriame ministras pirmininkas tariamai padarė nekorektiškus pareiškimus dėl žiniasklaidos, užrašą.

Skvernelio elgesys atskleidžia diktatoriaus bruožus >>

Skvernelis paaiškino, kad saugomi tik kabineto posėdžio įrašai, kuriuos galima stebėti internete, o už uždarų durų vyksta susitikimai, kurie dažnai sukelia akivaizdžių prieštaravimų. Jie įrašomi tik protokolui parengti, o vėliau ištrinami.

Skvernelis neeiliniame Seimo posėdyje antradienį nedalyvavo. Jis sakė, kad turi pakankamai iš anksto suplanuotų reikalų, todėl neketina  dalyvauti politiniuose spektakliuose.

41
Tegai:
Seimo opozicija, opozicija, žiniasklaida, žodžio laisvė, Seimas, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Žiniasklaida vėl nemokamai gaus duomenis iš Registrų centro
TS-LKD reikalauja neeilinio posėdžio dėl Skvernelio sulaužytos priesaikos
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė

Šimonytė pareiškė, kad informacijos apie COVID-19 reikia ir rusų kalba

Vizito metu Visagine vyriausybės vadovė pažymėjo, kad kai kurie tautinių mažumų atstovai gauna informaciją ne iš lietuviškų šaltinių

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pripažino, kad šalies tautinių mažumų atstovams trūksta informacijos apie koronavirusą jų gimtąja kalba, praneša "TASS".

Penktadienį vyriausybės vadovė lankėsi Nemenčinėje, Švenčionyje ir Visagine. Ji susitiko su merais, taip pat lankėsi vakcinacijos centruose ir nuotoliniu būdu bendravo su gydytojais, mokytojais ir policijos pareigūnais.

Būdama Visagine, Šimonytė pareiškė, kad reikia profesionalios informacijos rusų kalba apie vakcinacijos naudą su atsakymais į žmonėms kylančius klausimus. Ji pažymėjo, kad dalis tautinių mažumų atstovų informaciją gauna ne iš Lietuvos šaltinių.

"Pirmiausia, kalba eitų apie profesionalią informaciją rusų kalba, apie vakcinos naudą ir galbūt atsakymus į klausimus, kuriuos galbūt žmogus norėtų užduoti gydytojui. Tikrai stengiamės atsižvelgti į tai, kad dalis žmonių nebūtinai informaciją savo pasiima iš lietuviškų informacinių šaltinių. Kartais pasiima informaciją iš informacinių šaltinių kitomis kalbomis ir nebūtinai ta informacija būna patikima", — sakė ministras pirmininkas.

Šimonytė net kreipėsi į Visagino gyventojus rusų kalba. Ji paprašė jų vakcinuotis nuo COVID-19.

"Noriu pagirti, kad matome paskutinėmis dienomis suaktyvėjimą ir skiepijimo tempų, ir planų, veiksmų", — pareiškė ji.

Anot Šimonytės, skiepijimo tempai veikiausiai auga ir dėl visuomenės spaudimo kuo greičiau skiepytis. Vyriausybės vadovė tvirtino tikinti, kad susitikimai su savivaldybių atsotvais padės išspręsti su vakcinacijos procesais kylančias problemas.

Antrasis karantinas respublikoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Šalies valdžia jį pratęsė iki vasaros pradžios. Tuo tarpu buvo nuspręsta sušvelninti kai kuriuos apribojimus, numatant išimtis asmenims, turintiems imunitetą COVID-19. Tarp jų persirgę COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR testu arba antigeno testu, taip pat žmonės, kurie gavo vakciną nuo COVID-19, užregistruotą EVA.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 231 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančio žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Ingrida Šimonytė
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas
Merkel pasiskiepijo "AstraZeneca" vakcina
PSO perspėjo apie artėjantį COVID-19 plitimo piką
Rusijos ir JAV vėliavos

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija: JAV sankcijos Rusijai neturės jokio poveikio

(atnaujinta 19:32 2021.04.16)
Minskas pasmerkė "tokį Vašingtono bendravimo stilių" ir pasisakė už "konstruktyvų ir abipusiškai pagarbų Rusijos ir Amerikos dialogą"

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Minskas palaiko konstruktyvų JAV ir Rusijos dialogą, nes tai daro didelę įtaką saugumui ir stabilumui regione, sakė oficialus Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolijus Glazas, praneša Sputnik Baltarusija.

Vašingtonas vakar paskelbė apie kito antirusiškų sankcijų paketo įvedimą. Savo ruožtu Rusija teigė, kad iš Maskvos bus "lemiamas atkirtis".

Tyčinis sabotažas

"Iš esmės mes tikime ir ne kartą apie tai esame sakę, kad sankcijos yra nenaudinga ir neproduktyvi priemonė.

Be to, iš tikrųjų tai yra sąmoningas sabotažas", — sakė jis.

Anot jo, sankcijos įvedamos remiantis "pagrįstu pretekstu", tačiau iš tikrųjų viskas nėra taip.

"Bet iš tikrųjų žala sąmoningai daroma įmonėms, piliečių gerovei, įskaitant tas šalis, kurios taiko sankcijas. Verslo kontaktai nutrūksta, kyla įtampa, didėja nestabilumas pasauliniu mastu ir panašiai", — aiškino Glazas.

Jokio efekto, tik žala

Užsienio reikalų ministerijos atstovas įsitikinęs, kad "tokie JAV žingsniai nesukels jokio kito efekto, išskyrus žalą, kaip kad įvyko praeityje".

Jis pabrėžė, kad Minskas priešinasi šiam "bendravimo" stiliui ir palaiko konstruktyvų bei abipusiškai pagarbų Rusijos ir Amerikos dialogą.

Pasak jo, tai yra svarbu, nes "šis procesas daro didelę įtaką saugumui ir stabilumui mūsų regione".

Jis ypač atkreipė dėmesį į tai, kad sankcijos Rusijos Federacijai yra "ženklas dar aktyvesniam bendradarbiavimo vystymuisi, pasikliaujant mūsų pačių jėgomis EES ir kitose integracijos asociacijose".

Tegai:
Baltarusija, Rusija, JAV
Obuolys

Gydytoja išsklaidė penkis populiarius mitus apie valgymą vakare

(atnaujinta 19:48 2021.04.16)
Daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ar pradeda bado streiką, jei prieš dieną suvalgė per daug, tačiau tai neteisinga, mano mitybos specialistė

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Amerikiečių dietologė ir mitybos specialistė Račel Pol (Rachel Paul) Instagram papasakojo apie mitus, susijusius su valgymu po penktos valandos vakaro.

Ji pažymėjo, kad daugelis žmonių, bandančių numesti svorio, stengiasi į patiekalus nedėti prieskonių ir padažų. Tačiau, pasak dietologės, tai neteisinga. Pol mano, kad maistu svarbu mėgautis, todėl ji rekomenduoja naudoti nedidelius kiekius įvairių skonio stipriklių.

Be to, mitybos specialistė mano, kad neprivalgyti per vakarienę yra žalinga. Ji ragina į vakarinį racioną įtraukti daug baltymų turinčius maisto produktus, daržoves ir augalinius riebalus.

Kartu ji pabrėžė, kad saldumynai vakaro valandomis nėra draudžiami, tačiau jie turi tilpti į jūsų per dieną suvartojamų kalorijų normą.

Gydytoja taip pat paragino kiekvieną dieną eiti miegoti tuo pačiu metu ir stengtis laikytis režimo. Jos nuomone, bloga savijauta dėl sveiko miego trūkumo ir nuovargio prisideda prie noro suvalgyti ką nors kenksmingo.

Mitybos specialistė padarė išvadą, kad neturėtumėte pradėti bado streiko, jei prieš dieną suvalgėte per daug, nes "tai neveikia".

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai