Europos tautų mugė, archyvinė nuotrauka

Linkevičius ir Karoblis su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju aptarė saugumą ES

22
(atnaujinta 10:36 2018.11.01)
Užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrai su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju aptarė karinius ir energetinius saugumo aspektus

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 31 dieną Vilniuje susitiko su JAV valstybės sekretoriaus padėjėju A. Wessu Mitchellu ir aptarė regiono saugumo stiprinimo klausimus, dvišalį bendradarbiavimą bei paramą Rytų partneriams, rašo URM spaudos tarnyba.

"Lietuvos atstovai akcentavo būtinybę įgyvendinti NATO vadovų susitikimo sprendimus, ypač dėl geresnio pasirengimo greitai reaguoti į krizes, Baltijos jūros regiono saugumo stiprinimo oro gynybos ir kitose srityse", — rašoma pranešime.

Linkevičius padėkojo už JAV ir Mitchello asmeninį dėmesį Baltijos šalių saugumo problematikai ir paprašė tolesnės paramos šiais klausimais. Pasak ministro, nuolatinis JAV pajėgų buvimas mūsų regione išlieka Lietuvos tikslas.  

Per pokalbį daug dėmesio skirta ir energetinėms, informacinėms ir kitoms hibridinėms grėsmėms, įskaitant "nesaugią Astravo atominę elektrinę". Anot Linkevičiaus, šiuos iššūkius įveikti galima tik bendromis pastangomis, todėl Lietuva suinteresuota glaudžiau bendradarbiauti su JAV. 

Susitikime taip pat kalbėta apie tolesnes pastangas pakeisti agresyvią Rusijos politiką, įskaitant sankcijas, ir paramą Ukrainai.

22
Tegai:
Raimundas Karoblis, Linas Linkevičius, Europa, saugumas
Dar šia tema
Europos Komisija "pastatė į vietą" Lietuvą, blokuojančią Astravo AE statybą
Latvijos gyventojams pasiūlyta patiems išgyventi karo ar krizės atveju
Lietuvos parlamentarai toliau sudaro kliūtis Astravo AE
Pusė Vakarų šalių gyventojų mano, kad žiniasklaida yra šališka Rusijai