ET pastatas Strasbūre, archyvinė nuotrauka.

Lavrovas įvardijo Rusijos pasitraukimo Europos Tarybos sąlygą

36
(atnaujinta 13:54 2018.11.01)
Lavrovas patikino Jaglandą, jog Rusija nori likti Europos Taryboje ir pasitrauks tik tuo atveju, jei kitos valstybės narės imsis priemonių, kad ją pašalintų

VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Europos Tarybos generalinio sekretoriaus Danielio Holtgeno atstovas spaudai RIA Novosti pranešė, kad Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per pokalbį telefonu su organizacijos  generaliniu sekretoriumi Thorbjornu Jaglandu išreiškė norą likti Europos Tarybos sudėtyje.

Pokalbis įvyko prieš dieną. Užsienio reikalų ministerijos pranešime teigiama, kad Lavrovas ir Jaglandas aptarė kritinę padėtį organizacijoje.

"Aš patvirtinu, kad vakar Lavrovas vakar paskambino Jaglandui, kad pasidalintų nuomone apie dabartinę padėtį Europos Taryboje", — sakė Holtgenas.

"Lavrovas patikino Jaglandą, jog Rusija nori likti Europos Taryboje ir pasitrauks tik tuo atveju, jei kitos valstybės narės imsis priemonių, kad ją pašalintų", — sakė jis.

Holtgenas pridūrė, kad kitą savaitę Berlyne Jaglandas susitiks su Vokietijos užsienio reikalų ministru Maasu.

2014 m. balandžio mėnesį Rusijos delegacija neteko teisės balsuoti PACE dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo susivienijimo su Rusija. 2015 m. PACE du kartus svarstė Rusijos delegacijos įgaliojimų atkūrimo klausimą, tačiau tuo metu sankcijos buvo sugriežtintos. Atsakydami į tai, Rusijos atstovai atsisakė dirbti tokiomis sąlygomis, o 2016-2018 metais jie nepateikė prašymo patvirtinti jų įgaliojimus dėl antirusiškų nuotaikų Strasbūre.

2017 m. birželio pabaigoje paaiškėjo, jog Maskva sustabdė įmokas Europos Tarybai dėl to, kad Rusijos delegacija nedalyvauja PACE darbe. Šiais metais Rusija vėl neįnešė savo indėlio. Europos Tarybos generalinis sekretorius Thorbjornas Jaglandas spalio pradžioje, kalbėdamas apie įstatymą, priminė, kad jeigu valstybė nemoka rinkliavos dvejus metus, įstatymų leidėjas — Ministrų Komitetas — gali nuspręsti ją pašalinti iš tarybos. Dvejų metų laikotarpis Rusijai baigiasi 2019 metų birželio mėnesį.

36
Tegai:
Thorbjørn Jaglan, Sergejus Lavrovas, Rusija, Europos Taryba
Dar šia tema
Puškovas pakomentavo ET generalinio sekretoriaus grasinimus Rusijai
Discussion