Algirdas Butkevičius, archyvinė nuotrauka

Butkevičius papasakojo, kaip Grybauskaitė kovoja su Seimu

142
(atnaujinta 14:43 2018.11.02)
Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius mano, kad sudėtingi Lietuvos vadovų tarpusavio santykiai kenkia galimybėms pritraukti investicijų

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Kova tarp Seimo ir prezidentės Dalios Grybauskaitės tarptautiniu mastu parodo valstybės žemą išprusimą, interviu LRT teigė buvęs ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Anot jo, visos tos tarpusavio kovos neigiamai atsiliepia politiniam stabilumui. O tai savo ruožtu neigiamai veikia galimybes pritraukti investicijų, nes investuotojui svarbi ne tik ekonominė šalies situacija, bet ir jos politinis stabilumas.

"Mes, politikai, turime mažinti politinę kovą tarp valdančiosios daugumos ir opozicijos. Ta kova šiuo metu yra labai stipri, galima pasakyti, kad net krizė yra Seime. Vyksta kova ir tarp Seimo ir prezidentės. Tai tarptautiniu mastu parodo mūsų žemą išprusimą. Pasaulio lyderiai kalba apie lyderių komandą – prezidentas, Seimo pirmininkas ir premjeras turi būti vieninga komanda. Jie iškilusias problemas turi spręsti visi, susėdę už stalo", — pareiškė Butkevičius.

Valdančiųjų ir opozicijos santykiai, nepaisant prezidentės raginimų susitaikyti, atrodo, tik blogėja. Anot Butkevičiaus, tai susiję su valdančiosios daugumos patirties stoka. Šioje situacijoje, mano Butkevičius, galėtų padėti Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

"Būtų gerai, kad stipresnį vaidmenį pradėtų vaidinti Seimo pirmininkas. Tegul Pranckietis neįsižeidžia, aš jį gerbiu, jis yra tolerantiškas žmogus, bet Seimo pirmininko pozicija jį įpareigoja kai kada elgtis kitaip. Jis galėtų suvaidinti didžiulį vaidmenį, šalia savęs pasisodinęs ir premjerą Saulių Skvernelį, ir opozicinių frakcijų vadovus, ir pasakęs: "Mielieji, baikime emocinį karą"", — mano buvęs premjeras.

Be to, politikas pabrėžia, jog visuomenėje gali susidaryti nuomonė, "kad valdančiajai daugumai ir didžiajai daliai Seimo vadovauja ne Seimo pirmininkas, o Ramūnas Karbauskis", nes kartais Karbauskis žemina Pranckietį.

Anksčiau Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė vetavo atliekų tvarkymo įstatymo pataisas ir grąžino jas tobulinti Seimui. Tačiau nepaisydamas to, Seimas priėmė įstatymą, neatsižvelgęs į Grybauskaitės veto. Be to, prezidentė grąžino pataisas dėl dvigubos pilietybės referendumo. Po to Karbauskis pareiškė, kad Grybauskaitė nepaliko Seimui jokios kitos išeities, kaip tik atmesti jos veto.

"Valstiečiai" ir esantys opozicijoje konservatoriai dažnai šiurkščiai pasisako vieni apie kitus. Grybauskaitė Seimo rudens sesijos išvakarėse ragino politikus susitaikyti ir pradėti dirbti efektyviau, o ne aiškintis asmeninius santykius.

142
Tegai:
politiniai skandalai, politinės intrigos, Algirdas Butkevičius, Dalia Grybauskaitė, Seimas
Dar šia tema
Grybauskaitė teigia, kad Seimo tyrimas jos nenutildys
Visi — ginti prezidentės!
Liberalai: Valdantieji sąmoningai blokuoja opozicijos veiklą Seime
Demokratija pavojuje — ar Lietuvai gresia diktatūra?