Konservatorių priešrinkiminis palakatas, archyvinė nuotrauka

Išrinktas konservatorių kandidatas į prezidento rinkimus

287
(atnaujinta 10:01 2018.11.05)
Pirminiai kandidato rinkimai truko dvi dienas, juose galėjo sudalyvauti paprasti piliečiai, jiems tereikėjo iš anksto užsiregistruoti

VILNIUS, lapkričio 5 —  Sputnik. Pirminius Tėvynės Sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų rinkimus laimėjo Ingrida Šimonytė, pranešė partijos spaudos tarnyba.

Šimonytė teigia, kad kandidatuodama prezidento rinkimuose ji prašys buvusio varžovo Vygaudo Ušacko ir kitų žmonių paramos. Savaitgalį vykusiuose rinkimuose už Šimonytę balsavo 79 proc. partijos narių ir rėmėjų, tai 16418 žmonių. Ušacką palaikė 4441 rinkėjų.

Seimo narė, buvusi finansų ministrė Šimonytė laimėjimą šiuose rinkimuose vadina dideliu pasitikėjimu ir įpareigojimu. Ateinantį pusmetį kandidatė teigia ketinanti susitikti su kuo daugiau žmonių ir pasitikrinti, ar sutampa jų požiūris į svarbias problemas.

Rinkimus pralaimėjęs Ušackas sako tolesnėje kovoje dėl šalies vadovo posto nedalyvausiantis, taip pat, paprašytas, remtų Šimonytę. Jis teigia neabejojantis kandidatės pergale prezidento rinkimuose.

"Padėsiu Ingridai tiek, kiek mano pagalba bus svarbi ir reikalinga. Akivaizdu, kad mūsų bendruomenė šiandien tapo tik dar stipresnė. Sveikinu visus su demokratijos pergale!" — Facebook po rezultatų paskelbimų pasidalino Ušackas.

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis LRT Radijui teigė, jog tai, kad šiuose rinkimuose nepartiniai buvo aktyvesni nei partijos nariai, rodo, jog Šimonytė gavo visuomenės mandatą. Iš viso rinkimuose balsavo beveik 21 tūkst. rinkėjų.

Šimonytė pristatė rinkimų programą "Susitarkime — vardan Lietuvos" >>

2009-2012 metais Šimonytė vadovavo Finansų ministerijai. Nuo 2013 metų dirbo VU dėstytoja, be to, 2014-2016 metais ėjo VU Tarybos pirmininkės pareigas. Taip pat nuo 2013 iki 2016 metų dirbo Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotoja. 2016 metais tapo Seimo nare.

287
Tegai:
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Vygaudas Ušackas, Ingrida Šimonytė
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Šimonytė stoja į prezidentinę kovą ir gali laimėti
Nauja kandidatė: Šimonytė nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose
Kuo pasitikėti — reitingais ar širdimi?