Kibernetinio saugumo centras CyberGym, archyvinė nuotrauka

Lietuva pirma pasaulyje pagal nacionalinį kibernetinį saugumą

59
(atnaujinta 14:28 2018.11.06)
Pagal Nacionalinio kibernetinio saugumo indeksą Lietuva užima pirmą vietą

VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Po duomenų atnaujinimo Lietuva užima pirmą vietą Nacionalinio kibernetinio saugumo indekse ("Cyber Security"), rašoma "Cyber Security" svetainėje.

Sudarant ataskaitą atsižvelgta į 2018 metais atnaujintą Lietuvos kibernetinio saugumo įstatymą, pasinaudojant ES direktyva dėl tinklo ir informacinių sistemų saugumo.

Национальная кибер безопасность
Nacionalinis kibernetinio saugumo indeksas

Taip pat minima, kad Lietuvos indeksą pakėlė ir pasiekimai edukacijoje kibernetinės saugos srityje, pasiruošimas atsakui į kibernetinius incidentus bei kibernetinių krizių valdyme. Lietuva gavo maksimalų įvertinimą devyniose iš dvylikos kompetencijų.

Lietuvos Vyriausybė patvirtino Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją >>

Antrą vietą pagal indeksą užėmė Ispanija. Lietuvos artimiausios kaimynės Estija ir Latvija taip pat užėmė aukštas, atitinkamai trečią ir dvyliktą vietas, Lenkija pateko į 14-ą vietą. Ketvirta tapo Prancūzija, toliau rikiuojasi Vokietija, Slovakija, Singapūras ir Suomija, Jungtinė Karalystė ir Čekija. Rusijai pagal šį indeksą atiteko 21, JAV — 23, Ukrainai — 24 vieta, Baltarusijai — 34. Iš viso reitinguojama 117 šalių.

59
Dar šia tema
KAM ir žiniasklaidos priemonės pasirašys susitarimą dėl kibernetinio saugumo
Viešosios įstaigos ir įmonės bendrai dalyvauja kibernetinėse pratybose
Zombiai atrieda atidunda...
Seimas ir toliau aiškinsis situaciją dėl įrašo sunaikinimo bei kibernetinio saugumo