Grikiai, archyvinė nuotrauka

Konservatorius nepatenkintas dideliais grikių importo Rusijos kiekiais

41
(atnaujinta 10:42 2018.11.09)
Anot Starkevičiaus, Vyriausybė pataikauja Rusijai ir sudaro sąlygas iš jos pirkti ne tik trąšas, bet ir grikius bei kviečius

VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Kazio Starkevičiaus duomenimis, Lietuvos Vyriausybė, nepaisydama Rusijos "priešiškų veiksmų", pataikauja jai ir sudaro sąlygas iš jos pirkti ne tik trąšas, bet ir grikius bei kviečius, nors galimybė šiuos grūdus yra įsivežti iš Ukrainos ar kitų šalių, kurios netaiko Europos Sąjungos valstybėms jokių apribojimų.

"Manau, kad laikas mūsų šalies Vyriausybei, o pirmiausia — Žemės ūkio ministerijai, imtis konkrečių veiksmų, kad būtų apsaugoti mūsų šalies grūdų augintojų interesai ir trūkstamas grikių ar kitų grūdų kiekis būtų importuojamas iš Lietuvai draugiškų valstybių, pvz., Ukrainos", — cituoja Starkevičių Seimo spaudos tarnyba.

Muitinės departamento duomenimis, per š. m. sausio–spalio mėn. buvo importuota ir išleista į apyvartą 16 763,17 t kviečių. Daugiausia importuota iš Rusijos Federacijos — 15 088,07 t ir Baltarusijos — 1 087,65 t.

Derlius, arhyvinė nuotrauka
© Sputnik / Александр Кряжев

Per tą patį laikotarpį buvo importuota ir išleista į apyvartą 15 017,68 t grikių, kurių statistinė vertė sudarė beveik 3 mln. Eur. Grikiai buvo importuojami iš Rusijos Federacijos — 14 794,28 t ir Baltarusijos — 223,4 t.

Pagal Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto duomenis, šiemet per devynis mėnesius iš Rusijos importuota beveik 3 kartus daugiau grikių, palyginti su praėjusiais metais.

Spalio 25 dieną Briuselyje vykusio ES bendro žemės ūkio rinkų vadybos komiteto posėdyje Lietuvos ir Lenkijos atstovai atkreipė dėmesį į labai išaugusį grikių importą iš Rusijos ir pasiūlė pagalvoti apie rinkos apsaugos priemones ES mastu.

41
Tegai:
embargo, ekonomika, importas, Rusija
Dar šia tema
Lietuvos užsienio prekyba: ką nulėmė Rusijos rinkos praradimas?
Rusija išlieka pagrindine Lietuvos prekybos partnere
Ukraina nutraukė ekonominį bendradarbiavimą su Rusija
Rusijoje atskeistas neteisėtas paukštienos importas, pridengtas tranzitu iš Lietuvos