Rinkimai DLR, archyvinė nuotrauka

Konservatoriai siūlo griežtinti sankcijas Rusijai dėl rinkimų Donbase

59
(atnaujinta 13:32 2018.11.13)
Seimas vienbalsiai priėmė rezoliuciją dėl neteisėtų rinkimų LLR ir DLR, kurie nebus pripažinti

VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai siūlo sugriežtinti sankcijas Rusijai dėl rinkimų Donbase, rašo Seimo spaudos tarnyba.

Akcija Vybor Donbasa, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Валерий Мельников

Šiandien Seimo plenariniame posėdyje vienbalsiai priimta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotojos Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės rezoliucija "Dėl neteisėtų "rinkimų" Rusijos okupuotose Ukrainos srityse", kurioje pabrėžiama, jog rinkimai yra neteisėti, nedemokratiniai ir nebus pripažinti. Už rezoliuciją balsavo 109 Seimo nariai.

Rezoliucijoje pažymima, jog "Rusijos savivalė okupuotose Donecko ir Luhansko teritorijose" grubiai pažeidžia Ukrainos teritorinį vientisumą, Ukrainos Konstituciją bei įstatymus ir Minsko susitarimus. Kartu akcentuojama, jog balsavimai neturi nieko bendra su laisvais ir demokratiniais rinkimais.

"Lietuva tvirtai ir nuosekliai remia Ukrainos teritorinį vientisumą ir euroatlantinės integracijos kryptį, griežtai smerkia Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir niekada nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos. Raginame laikytis tarptautinių normų ir įsipareigojimų, nutraukti karinę ir hibridinę agresiją prieš Ukrainą bei prieš jos teritorinį vientisumą, ir įgyvendinti Minsko susitarimus", — teigė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Rezoliucijoje kviečiama ne tik pratęsti Europos Sąjungos sankcijas, bet ir toliau jas stiprinti įtraukiant asmenis ir organizacijas, kurie prisidėjo prie rinkimų organizavimo, finansavimo, juose kandidatavo ir siekia "okupacinės valdžios" įtvirtinimo.

Rinkimai DLR ir LLR vyko lapkričio 11 dieną.

Pasak respublikų Centrinių rinkimų komisijų, DLR ir LLR rinkimus atitinkamai laimėjo laikinasis DLR vadovas Denisas Pušilinas ir jo judėjimas "Donecko respublika", taip pat laikinai einantis Luhansko Respublikos vadovo pareigas Leonidas Pasečnikas ir jo vadovaujamas viešas judėjimas "Taika Luhansko kraštui".

Anksčiau Kijevas pareiškė, kad nepripažįsta rinkimų. Kaip pabrėžė Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, rinkimai DLR ir LLR nepažeidžia Minsko susitarimų.

2014 metų balandžio mėnesį Ukrainos valdžios institucijos pradėjo karinę operaciją prieš Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje. Remiantis naujausiais JT duomenimis, daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių tapo konflikto aukomis.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
© Sputnik /
Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
59
Tegai:
sankcijos Rusijai, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Luhanskas, Doneckas, LNR, DNR
Temos:
Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (214)
Dar šia tema
Kijevas paragino Vakarus taikyti sankcijas Rusijos uostams Juodojoje jūroje
Linkevičius atkakliai reikalauja principingos pozicijos Rusijos atžvilgiu
EP pateiktas siūlymas svarstyti įstatymo pataisas dėl sankcijų Rusijai panaikinimo