Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis

Lietuvoje sudarytas daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukusių politikų reitingas

28
(atnaujinta 10:00 2018.11.15)
Reitinge pirmauja valdančiosios partijos atstovai, o užbaigia sąrašą konservatoriai

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Lietuvos žiniasklaidos stebėsenos ir tyrimų bendrovė "Mediaskopas" sudarė daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukusių politikų reitingą, praneša LRT.

Į lyderių trejetą pateko Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Per pastaruosius dvejus metus jie buvo dažniausiai paminėti žiniasklaidoje.

Po Pranckiečio yra sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Į pirmą dešimtuką įeina ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, "valstiečių" partijos narė Agnė Širinskienė, socialdemokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas ir partijos "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) nariai Gabrielius Landsbergis ir Andrus Kubilius.

Seimo nariai skundžiasi koordinuota kibernetine ataka

Ekspertų nuomone, dėmesys politikams ypač išaugo šių metų gegužę, kai buvo paskelbtos parlamentinio tyrimo išvados apie neteisėtą įtaką verslo koncerno "MG Baltic" politikams.

Be to, ekspertai mano, kad Seimas pritraukia daug dėmesio dėl nesutarimų tarp valdančiųjų ir opozicijos.

Vienas didžiausių šio Seimo išbandymų kol kas buvo socialdemokratų atstovo Mindaugo Basčio apkalta. Žiniasklaida šiam skandalui skyrė daug dėmesio.

Bastys buvo įtariamas ryšiais su Rusija ir kriminalu. Tačiau Seimas, nepaisant to, išlaikė deputatui mandatą. Nepatenkinti gyventojai išėjo į mitingą prie Parlamento pastato, o politikai rekomendavo Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui atsistatydinti.

Pats Bastys atsistatydino kitą dieną po balsavimo, pareiškęs, kad parlamentarai patvirtino jo nekaltumą dėl to, kuo jį apkaltino Konstitucinis Teismas ir Valstybės saugumo departamentas.

28
Tegai:
Saulius Skvernelis, Viktoras Pranckietis, Ramūnas Karbauskis, Seimas, Lietuva
Dar šia tema
Kubilius ketina balotiruotis į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą
TS-LKD reikalauja, kad Skvernelis pasiteisintų dėl Karbauskio verslo
Lietuvos prezidento rinkimai ir "valstiečių" intriga