TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis

TS-LKD lyderis pasiūlė panaikinti mokesčių reformą Lietuvoje

44
(atnaujinta 15:33 2018.11.18)
Lietuvos konservatoriai pareiškė, kad nepritars 2019 metų biudžeto projektui, jei vyriausybė neatsisakys mokesčių reformos

VILNIUS, lapkričio 18 – Sputnik. Partija "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) atsisakė paremti 2019 metų biudžeto projektą, jei vyriausybė neatsižvelgs į jos reikalavimus, praneša LRT.

TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad gegužės mėnesį priimta mokesčių reforma neapgalvota ir nebuvo išdiskutuota.

"Šiemet gegužę Seime priimta mokesčių pertvarka neišdiskutuota, nepristatyta visuomenei ir ji iš valstybės biudžeto išbraukė apie 300 milijonų eurų. Šie pinigai būtų išsprendę mokytojų, medikų ar kitų viešojoje sektoriaus sričių atstovų problemas", – pažymėjo Landsbergis.

TS-LKD lyderis taip pat mano, kad Seimas turi išreikšti "suvienytą Lietuvos poziciją", tačiau, kai kalbama apie kitų metų biudžeto skirstymą, niekas nekreipia dėmesio į visuomenės interesus. Landsbergis pateikė krašto gynybos finansavimo pavyzdį, kai dėl to sutelktos visų parlamentinių partijų pajėgos bendram susitarimui pasiekti.

"Tai yra vieno premjero, vienos vyriausybės sprendimas. Streikuojantiems mokytojams ši vyriausybė nieko negali pažadėti, nes biudžete nėra pinigų, kurie galėtų susidariusią situaciją pakeisti. Todėl mes siūlome stabdyti mokesčių pertvarką, atšaukti įstatymus arba tiesiog paskelbti šių įstatymų įgyvendinimo moratoriumą bei sėsti kartu ieškoti sprendimų, kaip krašto gynybos atveju", – pasiūlė Landsbergis.

Vyriausybė Seimui pristatė biudžeto projektą spalio viduryje. Po to, kai parlamento komitetai apsvarstė dokumentą, deputatai aptars šį dokumentą antrojo svarstymo metu, lapkričio 22 dieną. Neigiama audito komiteto išvada yra rimtas argumentas diskusijoje dėl projekto, tačiau neužkerta galimybės jam būti patvirtintam parlamento. Opozicijos balsų vargu ar užteks tam, kad valstybės biudžeto projektas būtų atmestas.

Mokesčių reforma įsigalios 2019 metų sausio 1 dieną. Tai yra Pajamų mokesčio įstatymo, Valstybinio draudimo įstatymo, Sveikatos draudimo įstatymo, Mokesčių administravimo įstatymo, Viešųjų pirkimų įstatymo, PVM įstatymo, Įstatymo dėl labdaros veiklos pataisos.

Dėl mokesčių ir pensijų reformų Lietuvoje vyko audringa diskusija. Daugelis politikų kalbėjo neigiamai apie šių reformų priėmimą ir ilgą laiką negalėjo rasti kompromisų parlamente.

Vykdydama mokesčių reformą, vyriausybė sujungė mokesčius, kuriuos moka darbuotojas ir darbdavys (darbuotojo naudai). Parlamentarai tikisi, kad po to sumažės darbo vietų apmokestinimas, į Socialinio draudimo fondą ("Sodrą") bus siunčiama dviem procentais mažiau, o atlyginimai didės.

44
Tegai:
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuva, Gabrielius Landsbergis, mokesčių reforma
Dar šia tema
Lietuvoje sudarytas daugiausia žiniasklaidos dėmesio sulaukusių politikų reitingas
Lietuvos nacionalinė televizija ir radijas depolitizuojami