Vėliavos prie Europos parlamento, archyvinė nuotrauka.

ES planuoja Briuselyje įsteigti būstinę operacijoms valdyti

24
(atnaujinta 12:35 2018.11.20)
ES ministrai taip pat susitarė stiprinti ES gebėjimą dislokuoti civilines krizių valdymo misijas, kurių tikslas — stiprinti teisinę valstybę ir civilinę administraciją nestabilioje ar konfliktinėje situacijoje

VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. ES planuoja ateinančius dvejus metus užtikrinti galimybę valdyti iki 2,5 tūkstančių žmonių tiesiogiai iš Europos centrinės būstinės Briuselyje, antradienį žurnalistams sakė Europos diplomatijos vadovė Federika Mogherini, praneša RIA Novosti.

"Mes nusprendėme sustiprinti savo karinio planavimo struktūrą Briuselyje, kuri per ateinančius penkerius metus galės ne tik būti atsakinga už visas mūsų mokymo misijas, bet ir valdyti kai kurias didelio masto operacijas, apimančias iki 2,5 tūkstančių žmonių, tiesiai iš Briuselio būstinės, tai yra svarbus žingsnis į priekį", — sakė ji žurnalistams, prieš pradėdama derybas su gynybos ministrais.

ES ministrai taip pat susitarė stiprinti ES gebėjimą dislokuoti civilines krizių valdymo misijas. Tokių misijų tikslas — stiprinti teisinę valstybę ir civilinę administraciją nestabilioje ar konfliktinėje situacijoje. Šiuo metu ES įvykdė dešimt tokių civilinių operacijų pasaulyje.

Anksčiau Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pasiūlė sukurti "vieningą Europos kariuomenę", nepriklausomą nuo Jungtinių Amerikos Valstijų; turimas omnyje ir kibernetinis saugumas. Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad šiuo metu Europa susiduria su daugybe bandymų kištis į jos vidaus demokratinius procesus ir kibernetinę erdvę. Be to, jis pažymėjo, kad ES turi apsiginti nuo Kinijos, Rusijos ir net JAV. Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat palaikė idėją sukurti Europos kariuomenę.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, jog nemato būtinybės, kad Europos Sąjunga kurtų pasikartojančias komandines struktūras, ir teigia, kad neįmanoma įsivaizduoti Europos gynybos be JAV.

 

24
Tegai:
krizė, ministrai, ES
Dar šia tema
Politologas: NATO neties kelių Baltijos valstybėse, kad jas apsaugotų
Makronas pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę
Ispanijos gynybos ministrė palaikė idėją sukurti vieningą Europos kariuomenę
Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

Karbauskis pareiškė, jog privalomų skiepų nuo COVID-19 nebus

(atnaujinta 09:55 2020.09.24)
"Valstiečių" lyderio Ramūno Karbauskio teigimu, opozicija skleidžia melą, neva skiepai nuo koronaviruso Lietuvoje bus privalomi

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Jokių privalomų skiepų dabartinė valdžia neketina įvesti, paskelbė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis socialiniame tinkle Facebook.

Jo teigimu, opozicija skleidžia melą, neva skiepai nuo COVID-19 bus privalomi.

"Įdomiausia tai, kad šį melą skleidžia tie, kurie patys vien per pernai metus bent keturis kartus siūlė įstatymu įvesti tvarką, pagal kurią Lietuvos žmonės būtų buvę skiepijami privalomai. Ant tų įstatymų projektų – pagrindinių opozicijos lyderių, tarp jų ir konservatoriaus Landsbergio, socialdemokratų  Sabatausko,  Budbergytės parašai", —  rašo Karbauskis.

Pasak "valstiečių" lyderio, visi opozicijos siūlymai buvo arba atmesti, arba net neįtraukti į Seimo darbotvarkes. Be to, pasak Karbauskio, konservatoriai buvo užsimoję skiepijimą padaryti privalomu visoje Europos Sąjungoje.

"Skirtingai nei konservatoriai, mes manome, kad Lietuva yra demokratinė valstybė ir tikime žmonių atsakomybės, pareigos suvokimu bei gebėjimu sąmoningai apsispręsti. Matome, kaip žmonės rūpinasi vieni kitais visos pandemijos metu. Dėl to net neabejojame, kad atsakomybė už savo ir kitų sveikatą bus tai, kas skatins apsispręsti ir pasirinkti skiepus", — tikina Karbauskis

Politikas pabrėžia, kad Europos Komisija jau yra atrinkusi septynių gamintojų kuriamas vakcinas nuo COVID-19, kurias visoms ES šalims narėms siūlo iš anksto pirkti drauge. Atrinktos vakcinos yra skirtingose kūrimo stadijose.

Šiuo metu visos ES šalys, kaip ir Lietuva, planuoja dalyvauti pirkime ir iš anksto užsisakyti visų septynių gamintojų vakcinas.

LVŽS lyderis tikina, kad skiepytis saugia vakcina nuo COVID-19 bus rekomenduojama, bet neprivaloma, vakcinos bus nemokamos.

Anksčiau ministras pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva negali sau leisti nepirkti vakcinos, nes jei žmonės nebus skiepijami nuo COVID-19, tai Lietuvai gali kainuoti gerokai daugiau, nei kainuotų vakcinos įsigijimas.

EK jau yra pasiekusi preliminarius susitarimus su šešių didžiausią potencialą turinčių vakcinų gamintojais. Viena išankstinio pirkimo sutartis jau pasirašyta su Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos įmone "AstraZeneca", kuri vakcinos koronaviruso gamybą planuoja pradėti viena pirmųjų. 

Šalys galėjo nuspręsti, ar pasilikti, ar atsisakyti vakcinos pirkimo sutarties. Lietuva nusprendė pasilikti. Vakcinos kiekis šaliai priklausys nuo gyventojų skaičiaus.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 3932 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1581 asmenys, 2246 – pasveiko.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 30,9 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 954 tūkstančiai žmonių mirė.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, vakcina, COVID-19, Ramūnas Karbauskis
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
PSO įvertino Rusijos pastangas kuriant "Sputnik V" vakciną  
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19
Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai
Nepriklausomybės rūmai Minske

Europos Sąjunga atsisakė pripažinti Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu

(atnaujinta 10:07 2020.09.24)
ES diplomatijos vadovo Džosefo Borelio teigimu, kad rugpjūčio 9 dieną prezidento rinkimai Baltarusijoje nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi. ES nepripažįsta jų rezultatų, kurie buvo suklastoti

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Inauguruojant Aleksandrą Lukašenką atimamas demokratinis teisėtumas, dėl kurio Baltarusijoje gilėja krizė, sakoma ES diplomatijos vadovo Džosefo Borelio pranešime, rašo RIA Novosti.

"ES dar kartą patvirtina, kad rugpjūčio 9 dieną prezidento rinkimai Baltarusijoje nebuvo nei laisvi, nei sąžiningi. ES nepripažįsta jų rezultatų, kurie buvo suklastoti. Tuo remiantis vadinamoji 2020 metų rugsėjo 23 dienos inauguracija ir naujasis (prezidento) mandatas, į kurį pretenduoja Lukašenka, netenka bet kokio demokratinio teisėtumo", — sakoma dokumente.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai, kuriuose, pasak Centrinės rinkimų komisijos, Lukašenka laimėjo surinkęs 80,1 proc. Pagal įstatymą išrinkto prezidento inauguracija turėtų įvykti per du mėnesius nuo rinkimų dienos. Trečiadienį naujienų agentūra "Belta" pranešė, kad prezidentu išrinktas Lukašenka pradėjo eiti pareigas, o respublikos CRK vadovė Lidija Jermošina jam įteikė pažymėjimą.

Tegai:
ES, Aleksandras Lukašenka
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Linkevičius Lukašenkos inauguraciją vadina "farsu"
Baltarusijoje įvyko Lukašenkos inauguracija
"Jokia ceremonija nesukurs teisėtumo iliuzijos": Nausėda įvertino Lukašenkos teisėtumą
"Nepripažįstame Lukašenkos". Kodėl ES neįvedė naujų sankcijų Minskui
Kūdikis

Klaipėdoje bute rastas mirusio kūdikio kūnas

(atnaujinta 10:12 2020.09.24)
Policijos duomenimis, kūdikis gimė šiais metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas jo mirties priežasčiai nustatyti

VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Klaipėdoje bute rastas mirusio kūdikio kūnas be išorinių smurto požymių. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko trečiadienį, rugsėjo 23 dieną, apie 19:22.

Patikslinama, kad vaikas gimė 2020 metais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Anksčiau buvo pranešta, kad Klaipėdoje nepilnametis iškrito pro kambario langą ir susižalojo. Incidentas įvyko antradienį. Nukentėjęs 2013 metais gimęs vaikas dėl galvos sumušimo buvo paguldytas į ligoninę.

Tegai:
kūdikis, Klaipėda, Lietuva
Dar šia tema
Į reanimaciją dėl nudegimų paguldytas kava apiplikytas kūdikis
Panevėžyje rastas paliktas naujagimis
Vilniuje prie daugiabučio namo, rastas mirusio nepilnamečio kūnas