Karo ekspertas Aleksandras Chrolenko

Ekspertas: vieningos Europos kariuomenės klausimu Baltijos šalys parems JAV

44
(atnaujinta 14:59 2018.11.22)
Vašingtonas patvirtins Makrono idėją tik tuo atveju, jei Europos Sąjungos kariuomenė padės sustiprinti NATO. Ši situacija verčia Baltijos šalis rinktis, mano ekspertas Aleksandras Chrolenko

VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Vašingtonas pareikalavo paaiškinti Europos šalių poziciją dėl savo kariuomenės kūrimo iniciatyvos, kurią anksčiau pateikė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. JAV nuolatinis atstovas ES Gordonas Sondlandas pabrėžė, kad vieninga Europos kariuomenė turėtų papildyti NATO, o ne pakeisti ją.

JAV karinė bazė, archyvinė nuotrauka.
© Sputnik / Александр Имедашвили

Interviu Sputnik Lietuva karo ekspertas Aleksandras Chrolenko pareiškė, kad Baltijos šalys turi pasirinkti – paklusti JAV valiai ar paremti Europos Sąjungos pusę.

"Jungtinės Valstijos ne tam sukūrė NATO, kad kažkas įsikištų į šią iniciatyvą ir patrauktų antklodę, taip pat ir finansinę, ant savęs. Akivaizdu, kad Jungtinės Valstijos visaip priešinsis Europos kariuomenės kūrimui, jei jis vyks savaip. Ir tik esant garantijoms, kad vieninga Europos kariuomenė de facto taps tik NATO pastiprinimu ir, pavyzdžiui, pareiklaus dviejų procentų BVP iš kiekvienos šalies... Tik tokiu atveju JAV laimins šį procesą. Aš galiu prognozuoti, kad Baltijos šalys paklausys JAV, o ne Prancūzijos prezidento nuomonės, kuris pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę, kad reaguotų į grėsmes iš Kinijos, Rusijos ir, o stebukle, JAV", — pažymėjo ekspertas.

44
Tegai:
vieninga ES kariuomenė, Baltijos šalys, JAV, Europa
Dar šia tema
Makronas pasiūlė sukurti vieningą Europos kariuomenę
Trampą įžeidė Makrono pasiūlymas sukurti vieningą Europos kariuomenę
Trampas telefonu susipyko su Mei dėl Irano ir sandorių su ES
Ispanijos gynybos ministrė palaikė idėją sukurti vieningą Europos kariuomenę
Ingrida Šimonytė balsų traukime dėl Seimo rinkimų
 

Lietuvos policija pradėjo stebėti balsų pirkimą rinkimuose į Seimą

(atnaujinta 17:18 2020.09.26)
Lietuvos policijos vadovo teigimu, jau analizuojamos probleminės sritys, kuriose dažniausiai fiksuojami pažeidimai balsuojant

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), visuomeninė organizacija ir policija susitarė bendradarbiauti per rinkimus į Lietuvos Seimą, praneša VRK spaudos tarnyba.

Vienas svarbiausių Valstybinės rinkimų komisijos, policijos ir visuomeninės organizacijos "Baltosios pirštinės" uždaviniai yra užtikrinti, kad rinkimai vyktų skaidriai ir užkirsti kelią rinkėjų papirkinėjimui.

Valstybinės rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė pabrėžė, kad labai svarbu užtikrinti viešąją tvarką rinkimų apygardose tiek rengiant išankstinį balsavimą, tiek rinkimų dienomis.

Ji taip pat išreiškė viltį, kad visos bendradarbiaujančios partijos aktyviai reaguos į gautą informaciją apie galimus pažeidimus per rinkimus ir atitinkamai juos užfiksuos, kad būtų išvengta galimų pažeidimų tiek per rinkimų kampaniją, tiek per rinkimus į Seimą.

Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sakė, kad jie jau dabar aktyviai stebi ir analizuoja informaciją, sudaro pažeidimų žemėlapį, nustato galimus reagavimo būdus ir prevencines priemones. Pasak jo, policijos pareigūnai analizuoja ir problemines sritis, kuriose dažniausiai pastebimi pažeidimai rinkimuose arba užfiksuojami bandymai papirkti rinkėjus.

"Stebėseną vykdo mūsų žvalgybiniai padaliniai, kurie orientuoti į informacijos rinkimą dėl galimų balsų pirkimo. Esame pasiruošę, dirbsime tiek, kiek to reikalaus situacija. Tikimės, kad prisidės ir policijos rėmėjai, žmonės bus pilietiški ir aktyvūs ir bendras visų darbas padės užtikrinti skaidrius rinkimu", — sakė jis.

Valstybinė rinkimų komisija ir Lietuvos policija ragina žmones, turinčius informacijos apie galimą kyšininkavimą ar kitus su rinkimais susijusius įstatymų pažeidimus, kreiptis į atsakingas organizacijas ir pateikti informaciją.

Apie pažeidimus galima pranešti per elektroninių policijos tarnybų portalą arba paskambinus pagalbos telefono numeriu 112. Apie galimus pažeidimus taip pat galima pranešti skambinant VRK trumpuoju informacijos numeriu 1855.

Rinkimai į Seimą vyks spalio 11 dieną.

Tegai:
policija, Seimo rinkimai, Seimas
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Politologas: NATO pratybos pasienyje su Baltarusija lėmė atsakomuosius veiksmus
Didelis nacionalinis pakilimas? Kaip smetoninės Lietuvos sekėjai veržiasi į Seimą
Džo Baidenas

Baidenas grasina Rusijai pasekmėmis dėl "kišimosi" į JAV rinkimus  

(atnaujinta 10:58 2020.09.26)
Be to, Amerikos žvalgyba įtaria Rusijos Federaciją, Kiniją ir Iraną, kad jie nori kištis į JAV rinkimus 2020 metais

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Kandidatas į prezidentus iš demokratų partijos Džo Baidenas pažadėjo Rusijai pasekmes dėl tariamo kišimosi į Amerikos vidaus reikalus, praneša RIA Novosti.

"Pažadu, kad bus pasekmių, bus pasekmės dėl kišimosi į mūsų suverenius reikalus", — NBC eteryje sakė Baidenas.

Anksčiau FTB direktorius Christopheris Ray'as sakė, kad Rusija bando paveikti JAV rinkimus 2020 metais, tačiau neliečia infrastruktūros.

Tačiau jis nepateikė jokių įrodymų dėl bandymų paveikti Amerikos rinkimus. Be to, Amerikos žvalgyba įtaria Rusijos Federaciją, Kiniją ir Iraną, kad jie nori kištis į JAV rinkimus 2020 metais.

Rusija kategoriškai neigia bet kokį kišimąsi.

Tegai:
rinkimai, JAV, Rusija, Džo Baidenas
Dar šia tema
JAV pralaimėjimo grėsmė. Kodėl Vašingtonas vėl įvedė sankcijas Teheranui
"Time" paskelbė 100 įtakingiausių žmonių reitingą
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusijos generalinis štabas skundėsi dėl uždarų NATO ir JAV karinių pratybų pobūdžio

(atnaujinta 13:43 2020.09.26)
Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas priminė, kad Rusijos gynybos ministerija vykdo labai atvirą politiką karinių pratybų srityje

VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Rusija iš anksto pranešė NATO apie strategines pratybas "Kaukazas – 2020" ir pakvietė į jas Vakarų karinius atašė, tačiau Vakarų šalys niekada nepakvietė Rusijos į savo pratybas, interviu RT TV sakė Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas, praneša RIA Novosti.

"Mes nematome tų pačių JAV ir jos partnerių veiksmų NATO bloke. Visų pirma, nebuvo jokių kvietimų į jų pratybas", — sakė jis.

Gerasimovas priminė, kad Rusijos gynybos ministerija vykdo labai atvirą politiką karinių pratybų srityje.

Pratybos buvo paskelbtos Gynybos ministerijos kolegijoje praėjusių metų gruodį, o likus dešimčiai dienų iki pratybų pradžios gynybos viceministras Aleksandras Fominas surengė instrukciją užsienio šalių kariniams atašėms.

"Aš jiems pasakojau apie pratybų tikslus, užduotis ir sudėtį, apie pratybų eigą. Mes pranešėme apie tai ESBO, pranešėme JAV ir kitoms NATO šalims. Šiandien mes pakvietėme visus atašė į pratybas, surengėme su jais instruktažą. Na, kur dar didesnis atvirumas?" — pažymėjo jis.

"Mes susitinkame įpusėjus ir pakviečiame tas valstybes, kurios nori su mumis bendradarbiauti. Tai, mūsų manymu, yra labai naudinga. Kaip operatyvinio kovinio rengimo dalis, kaip keitimosi patirtimi dalis. Tiesiog užmegzti grynai žmogiškus kontaktus, sąveiką. arba šešėlinės pusės visa tai", — sakė Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas.

Kartu jis pažymėjo, kad pastaruoju metu Kinija reguliariai dalyvauja tokiose pratybose.

"Na, Kinija dalyvauja visose pratybose, kurias mes vykdome — ir rytuose, ir centre, ir dabar pietuose", — sakė jis.

Jis prisiminė, kad pirmą kartą Rusija kartu su Kinija vykdė bendras pratybas "Vostok-2018", kai Kinijos padalinių personalas sudarė apie 3,5 tūkst. žmonių, taip pat dalyvavo Mongolijos daliniai. Pernai Kinija dalyvavo KSSO pratybose. Tai yra, Kinijos armijos daliniai reguliariai dalyvauja visuose mūsų renginiuose, pažymėjo generolas.

Tegai:
pratybos, NATO, JAV, Rusija
Dar šia tema
Vakarai smerkia Staliną už tai, ką ir patys darė
Šėtoniškas ginklas: Rusija turi kai ką sukaupusi "orbitiniam bombardavimui"