Lietuvos, NATO ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka.

Premjeras mano, kad Lietuva neturi alternatyvų transatlantinei vienybei

30
(atnaujinta 16:26 2018.11.26)
Pasak premjero, turėtume išlaikyti transatlantinį ryšį ir JAV dalyvavimą Europoje, paralelinių iniciatyvų kūrimas gali sujaukti esamą saugumo architektūrą Europoje, o tai nėra nei Lietuvos, nei Prancūzijos interesas

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe ir aptarė bendradarbiavimo potencialą, partnerystės stiprinimo galimybes, sakoma Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.   

Premjeras pasidžiaugė puikių dvišalių santykių raida, augančiomis ekonominio bendradarbiavimo apimtimis, kultūrinių iniciatyvų gausa ir išsakė siekį toliau gilinti Lietuvos ir Prancūzijos strateginę partnerystę.

Vyriausybės vadovas informavo, kad siekiant didesnės konkurencijos mažmeninėje prekyboje laukiame ir Prancūzijos kompanijų atėjimo į augančią Lietuvos rinką.

"Regime, kad turistai iš Prancūzijos vis labiau domisi Lietuva, ir siekiame skatinti žmonių tarpusavio kontaktus, prancūzų kalbos sklaidą Lietuvoje", — sakė premjeras.

Akcentuota, kad labai vertinamas Prancūzijos solidarumas bei indėlis stiprinant Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą, ypač sveikintinas Prancūzijos karių dalyvavimas NATO sąjungininkų pajėgose mūsų šalyje. Svarbu toliau stiprinti ES ir NATO valstybių narių bendradarbiavimą kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, derinant išteklius, keičiantis patirtimi ir geriausia praktika. 

Pasak premjero, turėtume išlaikyti transatlantinį ryšį ir JAV dalyvavimą Europoje. Jo manymu, paralelinių iniciatyvų kūrimas gali sujaukti esamą saugumo architektūrą Europoje, o tai nėra nei Lietuvos, nei Prancūzijos interesas.

Akcentuota, jog Lietuva vertina principingą Prancūzijos poziciją Rusijos atžvilgiu. Pasak Skvernelio, reikalinga Europos vienybė atsakant į "Rusijos keliamas grėsmes".

Įsibėgėjant deryboms dėl Europos Sąjungos finansinės perspektyvų gairių, premjeras dar kartą pabrėžė Lietuvos kertinius prioritetus – išlaikyti tinkamą finansavimą Sanglaudos politikai, tiesioginėms išmokoms žemės ūkio sektoriuje ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo programai.

Susitikimo metu taip pat pabrėžta, jog Rytų partnerystė — Lietuvos užsienio politikos prioritetas, ir tam daugiau dėmesio turėtų skirti visa ES.

Lietuvos ir NATO tarptautinis bendradarbiavimas
© Sputnik /
Lietuvos ir NATO tarptautinis bendradarbiavimas
30
Tegai:
Prancūzija, Lietuva
Dar šia tema
ES planuoja Briuselyje įsteigti būstinę operacijoms valdyti
JAV ragina Europą kariuomenės kūrimo planą derinti su NATO
Ekspertas: vieningos Europos kariuomenės klausimu Baltijos šalys parems JAV
Baltijos šalių KAM vadovai susitarė stiprinti specialiųjų pajėgų bendradarbiavimą