NATO, archyvinė nuotrauka

Lietuva paprašė NATO pastiprinimo Baltijos regione

51
(atnaujinta 08:25 2018.11.30)
Lietuvos gynybos ministerijos vadovas kartu su JAV gynybos sekretoriumi pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo planą, kuriame numatytos tramdomosios priemonės

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kreipėsi į savo kolegą JAV Džeimsą Matisą (James Mattis) dėl NATO papildomų priemonių Baltijos regionui stiprinti, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Aptardami tolesnę dvišalio bendradarbiavimo perspektyvą, ministrai sutarė stiprinti bendradarbiavimą žvalgybos, oro gynybos ir kibernetinio saugumo srityje. Karoblis taip pat akcentavo, jog JAV karinis buvimas Lietuvoje ir regione yra vienas kertinių Lietuvos saugumo garantų.

Savo ruožtu Matisas padėkojo Vilniui už tai, kad laikosi gynybos finansavimo įsipareigojimų. Jis taip pat dėkojo Lietuvai už svarų Lietuvos karių indėlį tarptautinėse karinėse operacijose.

"Mūsų pagarba ir padėka Lietuvai už pavyzdinį gynybos finansavimo įsipareigojimo laikymąsi — tai dar kartą įrodo, kad maža šalis kaip jūsų gali būti pavyzdžiu visiems kitiems", — susitikimo metu kalbėjo Matisas.

Baltijos šalių politikai nuolat pareiškia apie didėjančią "Rusijos grėsmę" regione. Tačiau Maskva pabrėžė, kad Rusija neketina pulti, o NATO naudojasi Vakarų isterija karinių pajėgų buvimui didinti ir technikai dislokuoti netoli Rusijos sienų.

Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti >>

Šiais metais Lietuva įvykdė savo gynybos finansavimo įsipareigojimus Aljansui ir skyrė 2 procentus BVP karinėms išlaidoms. Be to, respublika ketina palaipsniui iki 2030 metų šias išlaidas didinti iki 2,5 proc. BVP.

JAV prezidentas Donaldas Trampas, atėjęs į valdžią, pradėjo primygtinai reikalauti, kad NATO sąjungininkai įvykdytų susitarimus. Liepos mėnesį Aljanso viršūnių susitikime jis ne tik iškėlė reikalavimą, kad NATO narės pasiektų dabartinių karinių išlaidų lygį, bet ir nustatė naują keturių procentų barjerą.

51
Dar šia tema
Rusijos URM priminė apie NATO karių skaičių Lietuvoje
Puškovas: Baltijos šalys niekam neįdomios be kalbų apie "Rusijos grėsmę"
Ekspertas: vieningos Europos kariuomenės klausimu Baltijos šalys parems JAV
JAV ekspertai patarė iškvėpti ― Baltijos šalys neįdomios Rusijai
Politologas: pasaulis prisimena Baltijos šalis dėl jų antirusiškų pasisakymų