Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Laurynas Kasčiūnas, archyvinė nuotrauka.

Opozicija abejoja, ar Rusų aljansas nėra fiktyvi politinė partija

92
(atnaujinta 11:38 2018.11.30)
Parlamentarams kyla įtarimas, kad buvo neteisėtai ir fiktyviai didinamas politinės partijos Rusų aljansas narių skaičius

VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į teisingumo ministrą Elviną Jankevičių, prašydami išsiaiškinti faktinį politinės partijos Rusų aljansas narių skaičių, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Anot parlamentarų, LRT Tyrimų skyriaus 2018 metų lapkričio 30 dienos publikacijoje skelbiama, kad vadovaujantis Teisingumo ministerijos pateiktais duomenimis, pastebimas staigus politinės partijos Rusų aljansas narių skaičiaus padvigubėjimas 2015 ir 2016 metais. Anot LRT Tyrimų skyriaus turimo sąrašo žmonių, kurie papildė Rusų aljansą, dauguma naujų narių sąraše — Šalčininkų ir Vilniaus rajonų gyventojai.

Ažubalio teigimu, dauguma žmonių, į kuriuos kreipėsi žurnalistai, apie savo narystę Rusų aljanse net nežinojo, teigė jokio nario mokesčio nemokantys, ir tik pora žmonių sakė, kad dalyvauja partijos renginiuose.

Todėl parlamentarams kyla įtarimas, kad prieš 2016 metais įsigaliojant naujai Lietuvos Respublikos politinių partijų įstatymo redakcijai, kurioje buvo numatyta, kad minimalus partijos narių skaičius yra 2000 (prieš tai 1000), buvo neteisėtai ir fiktyviai didinamas politinės partijos Rusų aljansas narių skaičius.

Seimo nario Kasčiūno teigimu, būtina užkirsti kelią panašioms situacijoms pasikartoti ateityje.

Parlamentarai prašo Teisingumo ministerijos atlikti patikrinimą ir pateikti faktinį politinės partijos Rusų aljansas narių skaičių.

"Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, prašome pateikti išvadą, ar politinė partija Rusų aljansas atitinka Politinių partijų įstatymo keliamus reikalavimus. Ir svarbiausia, pateikti pasiūlymus (įstatymo pataisas), kaip būtų galima išvengti panašių situacijų ateityje", — rašto turinį komentavo Kasčiūnas.

Kaip skelbia Politinių partijų įstatymas, neturinti pakankamai narių politinė partija likviduojama Civilinio kodekso nustatyta tvarka, jeigu per šešis mėnesius po narių sumažėjimo politinės partijos nariai nenusprendžia politinės partijos reorganizuoti ar pertvarkyti.

Politinė partija "Rusų aljansas" – Lietuvos politinė partija, įkurta 2002 metų rugpjūčio 31 dieną Klaipėdoje.

Daugiausiai rusų tautinės mažumos atstovus vienijanti partija savo veiklą vysto Klaipėdos ir Vilniaus miestuose.

92
Tegai:
politinės partijos
Dar šia tema
Baltijos Slibinas Goryničius: kodėl Baltijos šalys mėgsta mitą apie "RF grėsmę"
Ar pasitikėti apklausomis ir reitingais?
Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
Kaip įsijautę militaristai Lietuvos gynybą silpnina
"Skaldyk ir valdyk": rusai Baltijos valstybėse kelia grėsmę
Подсчет бюллетеней на выборах президента Белоруссии, 9 августа 2020 года

Baltarusijos CRK paskelbė galutinius prezidento rinkimų rezultatus

(atnaujinta 15:01 2020.08.14)
Nuo sekmadienio vakaro Baltarusijoje vyksta protestai dėl balsavimo rezultatų, žmonės reikalauja peržiūrėti rezultatus

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Dabartinis Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka laimėjo prezidento rinkimus, kurie vyko rugpjūčio 9 dieną. Informacija buvo paskelbta penktadienį respublikos centrinės rinkimų komisijos tinklalapyje.

"Komisijos sprendimu buvo patvirtinti rinkimų rezultatai. Baltarusijos Respublikos prezidentu išrinktas Aleksandras Grigorjevičius Lukašenka", — sakoma pranešime.

Galutiniais duomenimis, Lukašenka surinko 80,1 procento balsų, o 10,12 procento rinkėjų savo balsus atidavė Svetlanai Tichanovskajai, kuri buvo vadinama jo pagrindine konkurente.

Pirminiais duomenimis, Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — 10,09 proc. Tikhanovskajos būstinė iš pradžių pareiškė, kad nepripažįsta CRK rezultatų ir kad jos komandos gauti duomenys iš balsavimo punktų visoje respublikoje parodė, kad ji surinko 70–80 proc. Per pastarąsias kelias dienas į Baltarusijos miestų gatves išėjo piliečiai, nesutinkantys su rezultatais: pirmomis dienomis policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir garsines granatas. Tichanovskaja pati paliko šalį ir išvyko į Lietuvą.

Penktadienį iš pasirodė jos vaizdo pranešimas, kuriame ji raginta pasirašyti deklaracijas ir taip ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

Tegai:
prezidento rinkimai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko, archyvinė nuotrauka

Lukašenka paneigė pranešimus apie išvykimą Baltarusijos

(atnaujinta 12:51 2020.08.14)
Dabartinis prezidentas taip pat pakomentavo protestus įvairiose Baltarusijos įmonėse: pasak jo, darbo sustabdymas prives prie rinkų praradimo

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paneigė gandus apie tai, kad išvyko iš respublikos, pranešė Sputnik Baltarusija.

"Visų pirma, aš esu gyvas ir ne užsienyje, kaip sako kai kurie mūsų gerbiami "sviadomyja": "prezidentas paliko šalį ir yra užsienyje". Šiandien 14-oji, mes susitikome tam, kad aptartume statybų pramonės darbus", — citavo jį RIA Novosti.

Dabartinis prezidentas taip pat pakomentavo protestus įvairiose Baltarusijos įmonėse: pasak jo, darbo sustabdymas prives prie rinkų praradimo.

Lietuvos Seimas
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Jei jie streikuos dvi dienas, konkurentai — rusai ir kanadiečiai — persižegnos. Ir greitai pateiks rinkai tai, ką nori tiekti. <...> Žmonėms reikia tai paaiškinti: jei norite — streikuokite, jei norite dirbti — dirbkite", — pabrėžė Lukašenka.

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka pelnė 80,08 proc., Svetlana Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc. Ketvirtadienį CRK pranešė, kad Minske praėjusiuose prezidento rinkimuose 64,49% rinkėjų atidavė balsus už dabartinį valstybės vadovą Aleksandrą Lukašenką, 14,92% — už jo konkurentę Svetlaną Tichanovskają

Po preliminarių rezultatų paskelbimo sekmadienio vakarą respublikoje prasidėjo protesto akcijos, kurios tęsėsi ir šiomis dienomis.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, prezidento rinkimai, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Lietuva grasina Minskui "kitais veiksmais", jei planas bus ignoruojamas
Baltijos šalių ir Lenkijos prezidentai paskelbė deklaraciją dėl situacijos Baltarusijoje
Nausėda suabejojo ​​Lukašenkos teisėtumu  
Klaipėdos uostas

Paskelbti galutiniai tyrimų rezultatai po incidento Klaipėdos jūrų uoste

(atnaujinta 14:45 2020.08.14)
Pažymima, kad remiantis po teršalų surinkimo ties Melnrage, Giruliais, Karkle, Palanga ir Smiltyne paimtų grunto mėginių tyrimų duomenimis, naftos produktų smėlyje neaptikta

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Paaiškėjo paskutiniai tyrimų rezultatai dėl Klaipėdos jūrų uoste įvykusio incidento, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad remiantis po teršalų surinkimo ties Melnrage, Giruliais, Karkle, Palanga ir Smiltyne paimtų grunto mėginių tyrimų duomenimis, naftos produktų smėlyje neaptikta. 

Pažymima, kad minėtose vietose pakartotinai paimtų vandens mėginių tyrimų rezultatai parodė, kad po teršalų surinkimo naftos produktų taip pat neaptikta ir vandenyje.

"Pirmųjų mėginių, paimtų ties I ir II Melnrage rezultatai parodė, kad iškart po įvykio tarša Baltijos jūros paviršiniuose vandenyse viršijo metinę ribinę normą. Išsiliejimo dieną paimtų mėginių koncentracija ties I Melnrage siekė 2,2 mg/l, o ties II Melnrage — 8,1 mg/l", — teigiama pranešime.

Rugpjūčio 9 dieną įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti. Vandens mėginiai buvo paimti Klaipėdos jūrų uoste, ties I Melnrage ir II Melnrage. Ištyrus juos laboratorijoje, nustatyta, kad uosto teritorijoje pasklidę teršalai yra dyzelinas.

Tegai:
nafta, Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Kauno oro uostą papildė du nauji priešgaisriniai automobiliai
Vilniaus oro uoste pasieniečiai sučiupo du teisėsaugos vengusius lietuvius