Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Paskelbta, kada Grybauskaitė vyks palaikyti Ukrainos "šiuo įtemptu laikotarpiu"

62
(atnaujinta 15:43 2018.12.04)
Šalies vadovės apsilankymo Kijeve tikslas — palaikyti Ukrainą "šiuo įtemptu laikotarpiu" ir dalyvauti 11-ojoje Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Taryboje

VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, gruodžio 7 dieną, vyksta į Ukrainą, skelbia Prezidentūra.

"Šalies vadovės apsilankymo Kijeve tikslas — palaikyti Ukrainą šiuo įtemptu laikotarpiu ir dalyvauti 11-ojoje Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Taryboje", — pabrėžiama pranešime.

Be to pažymima, kad Kijeve šalies vadovė, susitikusi su Ukrainos prezidentu Petro Porošenko, aptars saugumo padėtį Rytų Ukrainoje ir Azovo jūroje.

Pranešime pabrėžiama, kad reaguodama į situaciją Ukrainoje, Lietuva priėmė sprendimą didinti karinę paramą Ukrainai.

Susitikime taip pat bus kalbama dvišalių santykių, ekonominių ir verslo ryšių stiprinimo klausimais. Dėl pilnu tempu veikiančių ES ir Ukrainos Asociacijos bei Laisvosios prekybos sutarčių per pastaruosius metus 14 procentų išaugo ir dvišalė Lietuvos prekyba su Ukraina. Prezidentės vizito Kijeve metu vyksta dvišalis Lietuvos ir Ukrainos verslo forumas.

Valstybių vadovai taip pat aptars Ukrainos bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir europinei šalies ateičiai būtinų reformų įgyvendinimo procesą: tolesnę kovą su korupcija, teisėsaugos institucijų pertvarką, kitus svarbius žingsnius einant integracijos į Europą keliu.

Dar vienas aktualus susitikimo klausimas — Lietuvoje dirbančių ukrainiečių darbo teisių apsauga. Planuojama pasirašyti dvišalį susitarimą dėl įdarbinimo ir bendradarbiavimo darbo migracijos srityje, kuris padėtų efektyviau kovoti su nelegaliu darbu, išnaudojimu ir užtikrinti Lietuvoje dirbančių Ukrainos piliečių socialines garantijas.

Šiemet, minint penktąsias Maidano metines, Grybauskaitė padės gėlių prie "Dieviškosios šimtinės" memorialo.

62
Tegai:
Ukraina, Petro Porošenka, Dalia Grybauskaitė
Dar šia tema
JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
Koks yra tikrasis Dalios Grybauskaitės veidas?
Grybauskaitė suteikė pilietybę švedui, kurio organizacija renka paramą Ukrainai
Karo ekspertas: remdama Kijevą, Lietuvos prezidentė rodo savo rusofobinę esmę