Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Navickas

Lietuvos aplinkos ministras paprašė Grybauskaitės atleisti

28
Politikas pareiškė, kad nemato prasmės toliau dirbti su premjeru Sauliumi Skverneliu

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Navickas trečiadienį paprašė prezidentės Dalios Grybauskaitės atleisti jį iš pareigų, praneša LRT.

"Aš prezidentės paprašiau, kad būčiau atleistas, nes tikrai nematau galimybės dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris stato ministrus į priešakines pozicijas, o paskui palieka vienus", — pasakė aplinkos ministras.

Navickas pasipiktinęs ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio veiksmais. Jis pareiškė, kad nesutinka su sprendimu dėl jo atleidimo iš darbo, taip pat pridūrė, kad jam iki šiol nebuvo paaiškinti jo atleidimo iš pareigų motyvai.

Be to, pareigūnas papasakojo, kad jis buvo paprašytas pateikti atsistatydinimo pareiškimą savo valia.

Kaip pažymi LRT, aplinkos ministro atleidimo priežastimis tapo miškų kirtimo normų pakeitimas, o taip pat urėdijų reforma, kuri nedavė laukto ekonominio efekto.

"Dėl priekaišto, kad aš stabdau reformas, tai tikrai labai norėčiau sužinoti, kurias, nes tos, kurios stabdomos, tai labiau dėl premjero kaltės, negu iš mano. <…>  Mes galime sakyti, kad neturime taršos problemų, neturime klimato kaitos dalykų, bet aš tikėjau ir tikėsiu aplinkosaugoje tuo, kas buvo programoje, ir tą savo darbą tęsiu, nebūdamas vyriausybės nariu", — pasakė Navickas.

Ministras pabrėžė, kad prezidentė jo neprašė palikti postą. Pasak jo, jis niekada neturėjo palaikymo nei iš "valstiečių", kurie paskyrė jį į šį postą, nei iš ministro pirmininko.

Pirmadienį Skvernelis paskelbė sprendimą pašalinti iš pareigų kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, taip pat aplinkos ministrą Kestutį Navicką. Pasak jo, tai būtina, kad būtų tęsiamos reformos.

Lietuvos prezidentė sukritikavo Vyriausybės iniciatyvą. Pasak jos, nėra realių priežasčių pertvarkyti vyriausybę. Grybauskaitė pritarė tik švietimo ministrės atleidimui, tuo metu su kitais dviem ministrais ji panoro asmeniškai susitikti.

Savo ruožtu Skvernelis pareiškė, kad pasitiki atleidžiamais ministrais, bet nori duoti naują postūmį reformoms švietimo, kultūros ir aplinkos apsaugos srityse.

28
Tegai:
atleidimas iš darbo, Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Kęstutis Navickas, Aplinkos ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Skvernelis keičia tris ministrus