Bratislava, archyvinė nuotrauka

Slovakija išsiuntė Rusijos diplomatą

11
(atnaujinta 13:50 2018.12.05)
Pasirodo, diplomatas išvyko iš šalies dar lapkričio mėnesį, jis kaltinamas šnipinėjimu

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Lapkričio 22 dieną Bratislava išsiuntė Rusijos diplomatą, jis kaltinamas žvalgybine veikla.

Tai patvirtino laikraštis "Pravda" su nuoroda į Slovakijos ministrą pirmininką Peterį Pelegrinį. Pasak laikraščio, diplomatas jau išvyko iš šalies.

Bratislava teigia, kad šis žmogus rinko slaptus duomenis apie Slovakiją ir NATO.

RIA Novosti pranešė, kad tiria ataskaitas apie diplomato išsiuntimą.

Savo ruožtu pirmasis Federacijos tarybos Tarptautinio komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas sakė, kad Rusija reaguos į "tokius nedraugiškus veiksmus".

Liepos pradžioje Graikija išsiuntė du Rusijos diplomatus, dar dviem buvo uždrausta įvažiuoti į šalį. Jie kaltinami bandymais rinkti ir skleisti informaciją, taip pat valdžios pareigūnų papirkimu.

Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl padėties Ukrainoje, Krymo prisijungimo prie Rusijos, incidento su buvusio GRU pulkininko Sergejaus Skripalio ir jo dukros Julijos apnuodijimu. Vakarai įvedė sankcijas Rusijai, daugelis šalių išsiuntė Rusijos diplomatus.

Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, priėmė pakeistą importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad neproduktyvu kalbėti su ja sankcijų kalba. Be to, Rusija jau ne kartą pareiškė, kad nėra konflikto dalyvė Ukrainoje ar Minsko susitarimų subjektas ir neturi nieko bendra su incidentu Didžiojoje Britanijoje.

Rusijos Federacija nuolat pabrėžia, kad sankcijos yra neproduktyvios ir pirmiausia veikia tuos, kas jas įvedė. Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad Vakarai negalės apriboti Rusijos vystymosi ir panaikinti jos suverenumo.

Lietuva išsiuntė tris Rusijos diplomatijos atstovus.

11
Dar šia tema
Mei įsitikinusi, kad JAV ir toliau palaikys Britanijos poziciją dėl incidento Solsberyje
Linkevičius atkakliai reikalauja principingos pozicijos Rusijos atžvilgiu