Artūras Zuokas, archyvinė nuotrauka

Zuokas bandys tapti Vilniaus meru ketvirtą kartą

50
(atnaujinta 15:19 2018.12.06)
Sėkmės atveju politikas pažadėjo pirmiausia spręsti miesto transporto problemą

VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Buvęs Vilniaus meras Lietuvos laisvės sąjungos-liberalų vadovas Artūras Zuokas paskelbė, kad ketvirtą kartą ketina kovoti už Lietuvos sostinės mero postą.

Apie tai politikas pranešė ketvirtadienį spaudos konferencijoje viešojo transporto stotelėje.

Артурас Зуокас, 6 декабря 2018 года
© Sputnik/ Владислав Адамовский.
Artūras Zuokas, gruodžio 6 dieną

Pasak Zuoko, viena iš pagrindinių užduočių pergalės savivaldos rinkimuose atveju — padaryti viešajį transportą nemokamą, kaip kad yra Taline.

Kaip pažymėjo buvęs meras, būtent transportas yra viena iš problemiškiausių sričių pagrindiniame Lietuvos mieste. Jei situacija bus išspręsta, sostinėje bus mažiau kamščių, pagerės oras, sumažės triukšmo lygis. Be to, kai kurioms Vilniaus gyventojų grupėms, ypač pensininkams, bus lengviau judėti.

Taip pat Zuokas pažadėjo sukurti bent keturis papildomus vaikų ir jaunimo centrus skirtinguose sostinės rajonuose ir tęsti projektų, kurių nespėjo įgyvendinti per ankstesnes kadencijas, realizavimą.

Sekmės atveju politikas ketina paskelbti naują konkursą nacionalinio stadiono statyboms ir atskirti jį nuo kitų objektų, kurie bus statomi už Europos Sąjungos (ES) lėšas.

© Sputnik . Марина Воронко
Zuokas bandys tapti Vilniaus meru ketvirtą kartą.

Sostinei Zuokas vadovavo tris kadencijas: 2000–2003, 2003–2007 ir 2011–2015 metais. Šiuo metu jis eina Lietuvos laisvės sąjungos pirmininko ir Vilniaus tarybos nario pareigas. Per praėjusius rinkimus jis pralaimėjo dabartiniam merui Remigijui Šimašiui.

50
Tegai:
Vilnius, Artūras Zuokas
Dar šia tema
Zuokas: Lietuvos valdžia nesugeba paskirstyti ES pinigų
Videofaktas: Zuokas pastatė Lukiškių aikštėje milžinišką Vytį