Dalia Grybauskaitė ir Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka.

Grybauskaitė vyksta į Ukrainą pirmoji po įvykių Kerčės sąsiauryje

47
(atnaujinta 09:11 2018.12.07)
Prezidentė tikina šiuo metu ten vyksta, nes nori parodyti, kad Lietuva palaiko Ukrainą

VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė vyksta į Ukrainą, kurioje bus pirmoji užsienio šalies vadovė po įvykių Kerčės sąsiauryje, skelbia LRT.

Grybauskaitės teigimu, Ukrainos žmonėms dabar reikia parodyti Lietuvos palaikymą.

Dalia Grybauskaitė — pirmoji užsienio šalies vadovė, kuri Ukrainoje lankosi po to, kai Kerčės sąsiauryje Rusijos laivai perėmė tris Ukrainos laivus. Prezidentė tikina, kad šiuo metu ten vyksta, nes nori parodyti, jog Lietuva palaiko Ukrainą. Be to, atkreipia dėmesį šalies vadovė, tai sutampa su prezidentine taryba.

Jos teigimu, tai yra "tiesioginė agresija ir intervencija į būsimus prezidento rinkimus, siekiant destabilizuoti politinę padėtį Ukrainoje".

Šiuo metu, pasak Grybauskaitės, Lietuva jau teikia karinę paramą, siunčia karo instruktorius ir kibernetinio saugumo specialistus, teikia humanitarinę pagalbą. Jau teikiamą pagalbą, šalies vadovės teigimu, ketinama dar padidinti.

"Taip pat nacionalines sankcijas įvesime ir skatinsime tai padaryti Briuselyje — kad ir kitos šalys, Europos Taryba, Europos Viršūnių Taryba palaikytų, pratęstų ir kalbėtų apie naujas sankcijas. Iš tiesų Lietuva visais lygmenimis padės Ukrainai ir bus su Ukraina ir toliau", — pabrėžia Grybauskaitė.

Vizito metu prezidentė dalyvaus dar dviejuose renginiuose: ekonominiame forume tarp Lietuvos ir Ukrainos įmonių bei Ukrainos moterų forume. Pirmajame dalyvaus apie 30 Lietuvos įmonių, verslo ir asociacijų atstovų.

Ukrainos provokacija

Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti. Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova
© Sputnik / Рамиль Ситдиков

Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

47
Tegai:
Ukraina, Lietuva
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (56)
Dar šia tema
Ukraina bandė įtraukti Vokietiją į karą, sakė buvęs Vokietijos URM vadovas
Putinas schemomis paaiškino Merkel ir Makronui incidentą Kerčės sąsiauryje
Porošenko vėl pasiskundė, kad Putinas nenori su juo kalbėtis