Teismas, archyvinė nuotrauka

"Agrokoncernas" dėl Linkevičiaus pareiškimų kreipiasi į Prezidentūrą ir premjerą

56
Pasak bendrovės, toks ministro žingsnis vertinamas kaip sąmoningas ir kenkėjiškas veiksmas

VILNIUS, gruodžio 7 - Sputnik. UAB "Agrokoncerno grupė" kreipiasi į Prezidentūrą ir Ministrą Pirmininką, prašydama įvertinti užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kreipimąsi į Generalinę prokuratūrą dėl UAB "Agrokoncernas" veiklos, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

Šiandien žiniasklaidoje pasirodė informacija, jog užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl UAB "Agrokoncernas" į Lietuvą importuotų trąšų, kurių gamintojas — "Minudobreniya". Pasak jo, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio valdomas "Agrokoncernas" pažeidė sankcijas, pirkdamas trąšas iš Arkadijui Rotenbergui priklausančios gamyklos.

Pasak bendrovės pranešimo, toks ministro žingsnis vertinamas kaip sąmoningas ir kenkėjiškas veiksmas.

Pasak UAB "Agrokoncerno grupė" generalinio direktoriaus Valdo Eimonto, "Agrokoncernas" yra viena iš 9 Lietuvos ir viena bent iš kelių dešimčių ES įmonių, kurios, turimais duomenimis, importuoja trąšas, pagamintas minimoje gamykloje pavadinimu "Minudobreniya".

"Mūsų išskyrimą iš visų rinkos dalyvių, kuris aptarinėjamas, be kita ko, sąmoningai nutylint aktualias Lietuvos ir ES teisės aktų nuostatas, reglamentuojančias verslo ryšius sankcijų taikymo atveju, vertiname kaip veiksmus, kuriais siekiama pakenkti bendrovei ir įvelti ją į politinius žaidimus", — sako Eimontas.

Todėl UAB "Agrokoncernas" ragina bendrovei ir visuomenei atskleisti teisinius kreipimosi į prokuratūrą pagrindus bei nurodyti, ar į prokuratūrą buvo kreiptasi ir dėl kitų Lietuvos bendrovių, importavusių "Minudobreniya" gaminamas trąšas.

"Agrokoncernas" ir LRT tyrimas

Anksčiau LRT Tyrimų skyrius išsiaiškino, kad UAB "Agrokoncernas" importuoja trąšas iš Rusijos bendrovės "Minudobreniya" — Rusijos Voronežo srityje, Rosošo mieste, esančios azotinių trąšų gamyklos, kurios daugiau nei 80 proc. akcijų priklauso Rusijos oligarchui Arkadijui Rotenbergui. "Minudobreniya" nėra įtraukta į sankcijų sąrašą, tačiau Rotenbergui nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos dėl artimų ryšių su Kremliaus lyderiu.

Tyrime pabrėžiama, kad sankcijos apeinamos, trąšas iš Rotenbergui priklausančios bendrovės perkant per Dubajų. Tačiau į Lietuvą nupirktos trąšos atkeliauja iš Rusijos per Ukrainos teritoriją.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir frakcijos narys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį, ragindami kuo greičiau pateikti pasiūlymus Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įstatymo projektui.

Konservatoriai teigia, kad jei Lietuva turėtų nacionalinių sankcijų instrumentą, būtų galimybė nedelsiant įtraukti tarpininką Dubajuje į "juodąjį sąrašą" ir UAB "Agrokoncernas" privalėtų nutraukti prekybinius ryšius su šiuo tarpininku.

56
Tegai:
Linas Linkevičius, "Agrokoncernas"