Prezidentūra, archyvinė nuotrauka

Grybauskaitės patarėjas palygino Lietuvą su maliariniu uodu

62
(atnaujinta 13:24 2018.12.11)
Anot Aleksiejūno, Vilniaus vykdomas sankcijų Rusijai įvedimas taps "įkvėpimu kitoms valstybėms"

VILNIUS, gruodžio 11 — Sputnik. Lietuvos prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas palygino valstybę su maliariniu uodu. Tai jis teigė interviu "Žinių radijui".

Aleksiejūnas teigė, kad Lietuvos vadovė pirmoji iš Europos Sąjungos lyderių nuvyko į Ukrainą po incidento Kerčės sąsiauryje. 

Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
© Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

Praėjusią savaitę Lietuva įvedė nacionalines sankcijas Rusijai po Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje. Be to, Lietuva padidino savo karinę pagalbą Kijevui, taip pat ketina siųsti Ukrainos kibernetinio saugumo ekspertus dėl artėjančių rinkimų, nes, anot Grybauskaitės patarėjo, Rusija sieks "daryti įtaką" vidaus procesams.

Komentuodamas Vilniaus sprendimą dėl sankcijų, Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis penktadienį pažymėjo, kad Vilniaus veiksmai yra absurdiški ir, nepaisant to, kad Lietuvos valdžia bando "įkąsti Rusijai", "tai yra lyg uodo įgėlimas". Jis taip pat pridūrė, kad tai dar viena rusofibiškos isterijos išraiška.

Atsakydamas į tai, po kelių dienų Lietuvos prezidentės patarėjas pareiškė, kad, nepaisant to, jog "kanda tik uodas", "vis tiek skauda".

"Rusija sureagavo į mūsų veiksmus kaip į uodo įkandimą, bet, kaip žinome, kai kanda uodas, vis tiek skauda. O jei dar maliarinis uodas — tai visai rimtos problemos sveikatai. Todėl nereikia nuvertinti to, ką padarėme. Tai tam tikras įkvėpimas kitoms šalims", — apibendrino Aleksiejūnas.

Pirmadienį Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją, kuria paragino Europą taikyti "žymiai efektyvesnes ir platesnes sankcijas" Rusijai. Rezoliucijoje Seimas siūlo Rusijos Federacijai pateikti šiuos reikalavimus: Maskva turi skubiai perduoti Kerčės sąsiaurį ir "okupuotas" teritorijas Jungtinių Tautų Organizacijos kontrolei; taip pat paleisti visus sulaikytus ir įkalintus Ukrainos piliečius "karo belaisvius".

Provokacija Kerčės sąsiauryje

Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

62
Tegai:
Kerčės sąsiauris, sankcijos prieš Rusiją, sankcijos Rusijai, Rusija, Ukraina, Dalia Grybauskaitė, Nerijus Aleksiejūnas
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (53)
Dar šia tema
Rusija grasina Lietuvos ministrams dėl sankcijų — Grybauskaitė
Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
Sulaikyti ukrainiečių jūrininkai nėra karo belaisviai, pabrėža FSB