Vyras su antrankiais

Lietuvoje siūloma įkalinti neteisėtą politinių partijų finansavimą

16
(atnaujinta 12:36 2018.12.13)
Teisingumo ministerija pasiūlė atimti laisvę iš politinių partijų narių ir jų rėmėjų, kurie iš draudžiamų šaltinių teikė materialinę paramą, siekiančią daugiau nei 25 tūkstančius eurų

VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė patvirtino pataisas, pagal kurias už neteisėtą politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimą bus skiriama baudžiamoji ir administracinė atsakomybė, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

Pataisas parengė Lietuvos Teisingumo ir Finansų ministerijos.

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius papasakojo, jog Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas patvirtino, kad šiandien egzistuojančioje politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo tvarkoje yra daug spragų.

Pasak ministro, suinteresuoti asmenys ir grupės gali daryti neteisėtą poveikį valstybės institucijoms, todėl partijų ir kampanijų finansavimo tvarka turi tapti skaidresne.

Pagal siūlomą įstatymo projektą baudžiamoji atsakomybė grėstų asmenims, kurie draudžiamu būdu ar iš draudžiamų šaltinių teikė lėšas ar kitokią materialinę paramą, kurių vertė viršija 500 minimalių gyvenimo lygių (25 tūkstančių eurų) dydžio sumą, taip pat politinei partijai ar politinei kampanijai tiesiogiai ar netiesiogiai finansuoti arba šias lėšas ar paramą bet kokiu būdu priėmė arba panaudojo politinės partijos ar politinės kampanijos veikloje.

Administracinė atsakomybė numatoma neteisėtai paramą suteikusiam asmeniui ar ją suteikusio juridinio asmens vadovui ar kitam už sprendimo priėmimą atsakingam asmeniui.

Projektuose siūloma, kad visos politinės partijos išlaidos, išskyrus išlaidas politinei kampanijai finansuoti, turi būti apmokamos tik iš politinės partijos banko einamosios sąskaitos ir tik banko pavedimu. 

Politinių partijų įstatymo projekte siūloma nustatyti pareigą politinėms partijoms, kurios gauna valstybės biudžeto asignavimus ir yra laikomos perkančiosiomis organizacijomis, savo interneto svetainėje skelbti visas pagal Viešųjų pirkimų įstatymą sudarytas sutartis.

16
Tegai:
finansavimas, politinės partijos, Teisingumo ministerija, Lietuva
Dar šia tema
Konservatoriai ragina Grybauskaitę uždrausti partijoms skolintis iš valstybės
Paskelbta, kiek valstybė duos pinigų politinėms partijoms