Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos prezidentė paliko kalėdinį linkėjimą Londonui "Brexit" fone

32
(atnaujinta 09:44 2018.12.14)
Vakar Briuselyje prasidėjo ES valstybių vadovų susitikimas. Pagrindine derybų intriga tapo diskusija apie Britanijos pasitraukimą iš ES, tačiau po kelių valandų premjerė Teresa Mei paliko susitikimą be komentarų žiniasklaidai

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė paliko ypatingą šventinį linkėjimą Britanijos valdžiai Londono su Briuseliu derybų dėl "Brexit" fone.

"#Brexit kalėdinis linkėjimas: nuspręskite galų gale, ko jūs tikrai norite, ir Santa tai įvykdys", ― parašė Lietuvos vadovė savo Twitter paskyroje, pridėjusi prie užrašo nuotrauką su šokoladine egle.

​Ketvirtadienį Briuselyje prasidėjo dviejų dienų derybos tarp ES šalių vadovų ir Didžiosios Britanijos atstovų.

Pagrindiniu klausimu politikams, kaip ir lapkričio pabaigoje, tapo Briuselio ir Londono susitarimo po Britanijos pasitraukimo iš ES, kuris suplanuotas kitų metų kovo pabaigai, svarstymas.

Po kelių valandų "Brexit" klausimo svarstymo ministrė pirmininkė Teresa Mei paliko susitikimą, niekaip nepakomentavusi savo išvykimo, o Europos vadovai pareiškė, kad artimiausiomis savaitėmis jie tikisi sulaukti papildomų paaiškinimų iš Londono.

Grybauskaitė jau ne kartą pasisakė apie "Brexit". Prezidentės teigimu, Britanijoje pastebimas politinis chaosas, kuris vis stiprėja. Be to, Grybauskaitė teigia, kad neįmanoma peržiūrėti sandorio tarp Britanijos ir Europos Sąjungos "Brexit" ribose.

32
Tegai:
ES, Didžioji Britanija, Briuselis, Dalia Grybauskaitė, Brexit
Dar šia tema
TVF neatmetė "juodojo scenarijaus" Londonui po "Brexit"
Lietuvos URM vadovas įvardijo vieną iš "Brexit" situacijos sprendimų
Lietuvos prezidentė mano, kad neįmanoma persvarstyti "Brexit" sutarties
ES atsisakė dar kartą apsvarstyti "Brexit" sąlygas