Rasa Juknevičienė

Juknevičienė: valdančiosios partijos politinės technologijos yra "apgailėtinos"

53
(atnaujinta 11:10 2018.12.14)
Parlamentarė pažymėjo, kad vis dar neaišku, kuo vadovavosi Lietuvos premjeras, kai parodė dokumentus, skirtus specialiosioms tarnyboms, tik valdančiosios partijos pirmininkui

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Seimo frakcijos "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" narė Rasa Juknevičienė Lietuvos ministro pirmininko Sauliaus Skvernialio kreipimąsi į specialiąsias tarnybas pavadino "apgailėtinomis valstiečių politinėmis technologijomis".

Apie tai ji parašė savo Facebook paskyroje.

"Akivaizdu, kad Skvernelio žaidimai su politinių technologų sugalvotais triukais slaptomis pažymomis yra piktnaudžiavimas tarnyba. Po šiandien paskelbtos žinios, kad vienintelis iš visų Seimo frakcijų seniūnų Karbauskis gavo slaptą informaciją iš Vyriausybės kanceliarijos, yra vienas tokių žaidimų epizodas", ― parašė Seimo narė.

Juknevičienė pažymėjo, kad neaišku, kuo rėmėsi Skvernelis, supažindindamas su "slapta" informacija tik vienos Seimo frakcijos seniūną ― Ramūną Karbauskį. Nė vienas kitas seniūnas, Seimo pirmininkas, nieko panašaus iš premjero nėra gavę.

"Vyrai žaidžia Prezidento rinkimus, panaudodami tarnybas, slaptas raštines, skleisdami netikras žinias, manipuliuodami informacija. Jie klimpsta į savo pačių sukurtas schemas, visus mus laikydami kvailiais", ― padarė išvadą Juknevičienė.

Trečiadienį valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad matė asmenų, kurių atžvilgiu premjeras Skvernelis organizavo specialiųjų tarnybų patikrinimą, sąrašą.

Karbauskis papasakojo, kad matė dokumentus su antspaudu "slaptai", kurie įrodo, kad Vyriausybės vadovas pagrįstai kreipėsi į specialiąsias tarnybas. Jis pareiškė, kad slaptuose dokumentuose įvardyti asmenys, kurie kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Anksčiau paaiškėjo, kad Lietuvos premjeras kreipėsi į specialiąsias tarnybas dėl galimos "Kremliaus įtakos" opozicinei partijai "Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD).

Skvernelis taip pat pasakė, kad konservatoriai gali turėti planą, siekdami nuversti valdančiąją partiją "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga".

53
Tegai:
Saulius Skvernelis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Lietuva, Rasa Juknevičienė
Dar šia tema
Ar "Mokytojų Maidanas" palaidos Saulių Skvernelį ir jo vyriausybę
Klaipėdos uostas

Su Baltarusijos bendrove susijusi įmonė pralaimėjo Lietuvos teisme

(atnaujinta 17:19 2021.03.05)
Teisėjų kolegija pareiškėjo argumentus pripažino nepagrįstais. Teismo sprendimas neskundžiamas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė bendrovės "Tūrinių krovinių terminalas" skundą, remdamasis vyriausybės draudimu plėsti Klaipėdos uoste.

Kovo 3 dieną teismas paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą. Pareiškėjo argumentai buvo pripažinti nepagrįstais. Vyriausiojo administracinio teismo nutartyje teigiama, kad ginčijamas punktas buvo teisingas ir pagrįstas, nes įmonė neatitinka nacionalinio saugumo interesų.

Sprendimas neskundžiamas.

"Birių krovinių terminalas" ir "Nemuno terminalas" veikia Klaipėdos jūrų uoste, didžioji dalis šių įmonių akcijų priklauso verslininkui Igoriui Udovitskiui.

Registrų centro duomenimis, Udovitskis valdo 70 procentų birių krovinių terminalo akcijų, o likusius 30 procentų valdo "Belaruskalij".

Dar 2019 metų rudenį Lietuvos konservatoriai paprašė vyriausybės paaiškinti, ar padidės Minsko įtaka strategiškai svarbiam Lietuvos nacionaliniam saugumui Klaipėdos uoste.

Tegai:
Klaipėdos uostas
Dar šia tema
Klaipėdietis pasiskundė dėl Klaipėdos uosto veiklos
Klaipėdoje duris atvėrė naujas vakcinavimo centras
Klaipėdos uosto direkcija stiprina akvatorijos taršos prevencijos priemones
Regitra, archyvinė nuotrauka

Kuriozinė situacija: dėl COVID-19 testų vairavimo mokymo rengėjams reiks keisti įstatymą

(atnaujinta 17:04 2021.03.05)
Pasak premjerės, reikės keisti įstatymą, kad darbdaviai nebūtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Dėl prievolės testuoti vairavimo mokymo ir egzaminų rengėjus prireiks įstatymo keitimo, jį Vyriausybė prašys svarstyti ypatingos skubos tvarka kitą savaitę.

Penktadienį Ministrų kabinetas turėjo svarstyti privalomo testavimo dėl COVID-19 vairavimo mokymo ir egzaminų darbuotojams klausimą, tačiau iškilo teisinių kliūčių.

"Turime praktiškai kuriozinę situaciją, kad tokios valstybės pareigos nustatymas negalėtų būti pačios valstybės finansuojamas be įstatymo pakeitimo", – posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

Pasak premjerės, reikės keisti įstatymą, kad darbdaviai nebūtų apkrauti papildoma finansine našta privalomai testuoti darbuotojus.

"Kad darbdavių neapkrautumėm našta, kurią jiems reikėtų nešti, o mes neturėtumėm būdo, kaip to kompensuoti, tai pasiūlysim, kad kitam posėdžiui, kurį organizuosime pirmadienį, būtų pateiktas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos įstatymo pakeitimas, kuris suteiktų galimybę Vyriausybei numatyti atvejus ir tvarką, kai dėl židinių, protrūkių ar tam tikrų veiklų būtų numatoma pareiga atlikti testą ir ta pareiga būtų apmokama valstybės lėšomis, – teigė ji, pažymėdama, kadįstatymo pakeitimą Seimo bus prašoma svarstyti ypatingos skubos tvarka, — Kad galima būtų priimti jau kitą savaitę".

Šią savaitę Vyriausybė pritarė karantino sušvelninimui, leidžiant atnaujinti vairavimo mokymo ir egzaminavimo paslaugos nuo kovo 10 dienos. 

Tegai:
Ingrida Šimonytė
Dar šia tema
Lietuva pagerino sergamumo COVID-19 rodiklius ES
Į Lietuvą — tik su neigiamu COVID-19 testu: įvedami nauji reikalavimai
"Regitra" priminė, kodėl motociklininkams svarbu mokėti manevruoti lėtai
Vakcina nuo koronaviruso

Naujos koronaviruso padermės sumažino vakcinų veiksmingumą

(atnaujinta 12:16 2021.03.05)
Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Vašingtono universiteto medicinos mokyklos Sent Luise mokslininkai įrodė, kad trys naujos greitai plintančios SARS-CoV-2 koronaviruso padermės yra atsparios antikūnams prieš pradinę viruso formą, atsirandantiems skiepijant arba pasveikus nuo COVID-19. Tyrėjų straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Medicine".

Ekspertai apžvelgė SARS-CoV-2 variantus, kilusius iš Pietų Afrikos, JK ir Brazilijos. Šios padermės neišvengiamai dominuos pasaulyje, todėl dabartiniai koronavirusiniai vaistai ir vakcinos bus mažiau veiksmingos, sako mokslininkai. Nors kai kurie žmonės sukuria pakankamai antikūnų, kad būtų apsaugoti nuo šių atmainų, susilpnėjęs imunitetas yra rizikos faktorius vyresnio amžiaus žmonėms.

Vakcinos nukreiptos į koronaviruso S-baltymą, kuris užtikrina viruso gebėjimą užfiksuoti ląsteles ir patekti. Beveik metus pandemijos metu koronaviruso mutacijos nepaveikė šios molekulės, tačiau naujose padermėse buvo rasta reikšmingų pokyčių, kurie galėjo sumažinti vaistų ir vakcinų, atpažįstančių S baltymą, veiksmingumą.

Tyrėjai ištyrė antikūnų kiekį žmonių, kurie pasveiko po SARS-CoV-2 infekcijos ar buvo paskiepyti Pfizer vakcina, kraujyje. Jie taip pat ištyrė antikūnus pelių, žiurkėnų ir beždžionių kraujyje, vakcinuotus eksperimentine COVID-19 vakcina, sukurta Vašingtono universiteto medicinos mokykloje, kurią galima suleisti per nosį. Paaiškėjo, kad įprasto antikūnų lygio pakako neutralizuoti padermę iš JK, tačiau kitiems dviem koronaviruso variantams reikėjo 3,5–10 kartų daugiau antikūnų.

Nors mokslininkai negali pasakyti, kaip naujos galimybės paveiks pandemiją, mokslininkai tikisi, kad vakcinos nepraras efektyvumo ir koronavirusas nesukels atsparumo vaistams.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje