Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis

Lietuvos premjeras susimąstė apie dalyvavimą prezidento rinkimuose

41
(atnaujinta 12:42 2018.12.14)
Pradėti galvoti apie savo kandidatūrą Saulių Skvernelį privertė jam ir Vyriausybei tenkanti kritika

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis prisipažino, kad pastarieji įvykiai paskatino jį susimąstyti apie dalyvavimą šalies prezidento rinkimuose, praneša LRT.

Premjeras pažymėjo, kad "puolimas prieš jį ir jo vadovaujamą vyriausybę jį verčia mąstyti apie kandidatavimą į prezidentus".

"Ne vieną kartą atsakinėjau į šitą klausimą ir pozicijos kol kas nekeičiu, nors tie procesai, kurie vyksta šalyje, tai, kas darosi dabar, atlaikant tą puolimą prieš save, prieš vyriausybę, rodo tam tikrų jėgų baimę, kad net kandidatu būčiau įvardytas. Tai verčia mąstyti (apie kandidatūrą į prezidentus — Sputnik)", — pasakė Skvernelis.

Anksčiau Skvernelis buvo pasakęs, kad jis sutelkė dėmesį į darbą Vyriausybėje ir negalvoja apie kitais metais vyksiančius prezidento rinkimus.

Šią savaitę Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad santykiai tarp valdančiosios daugumos ir visuomenės išgyvena krizę. Ji tvirtino, kad vyriausybė vykdė reformas per "arogantišką visažiniškumą", dėl ko daugelyje sričių atsirado "suvėlimo ir chaoso". Grybauskaitės teigimu, Vyriausybė primena "buldozerį", kuriam nebūtina ko nors klausyti.

Atsakydamas į tai, Skvernelis pareiškė, kad viešai matomas šalies vadovės įvaizdis tėra fasadinis. Be to, Skvernelis, komentuodamas prezidentės kritiką, pabrėžė, kad ji nepasakė nieko naujo ir "per pastaruosius dešimt metų" naudoja "tą pačią retoriką".

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų gegužę.

Apie sprendimą dalyvauti rinkimuose jau paskelbė filosofas Arvydas Juozaitis, ekonomistė Aušra Maldeikienė, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, parlamentarė Ingrida Šimonytė, europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo narys Naglis Puteikis ir buvęs SEB banko patarėjas Gitanas Nausėda.

Oficialiai įregistruotais kandidatais jau tapo Puteikis, Nausėda ir Juozaitis. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

Lietuvos Respublikos prezidentai
© Sputnik /
Lietuvos Respublikos prezidentai
41
Tegai:
prezidento rinkimai, Lietuva, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Naglis Puteikis tapo pirmuoju įregistruotu kandidatu į Lietuvos prezidentus
Vyriausybės krizė ar priešrinkiminis pasjansas Lietuvoje
Kainos kyla: kodėl lietuviai gali atsisakyti balsuoti už valdančiąją partiją