Lietuvos ūkio ministras Virginijus Sinkevičius

Lietuvos ūkio ministras gali kandidatuoti į Vilniaus merus

24
(atnaujinta 15:52 2018.12.14)
Respublikos premjeras pažymėjo, kad Sinkevičiaus pavyzdys parodys, ko gali pasiekti jaunas žmogus savo darbu, o ne su garbingų giminaičių pagalba

VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Valdančioji partija "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS) nusprendė dabartinį Lietuvos ūkio ministrą Virginijų Sinkevičių iškelti kaip kandidatą į Vilniaus mero postą, praneša LRT.

Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pažymėjo, kad Sinkevičiaus asmeninės savybės leis jam inicijuoti proveržį Vilniuje.

"Manau, kad vilniečiams tai (Sinkevičiaus pergalė Vilniaus mero rinkimuose ― Sputnik) būtų naujas postūmis, naujas požiūris, tai yra Lietuvos jaunimo svajonės išsipildymas, pavyzdys, ko galima pasiekti savo darbu ir atsverti tam tikrą kitą pavyzdį, kada postai yra paveldimi, turint labai garbingą pavardę arba garbingus giminaičius ir tau nesvarbu, nes gali gauti bet kokią poziciją Užsienio reikalų ministerijoje ar vietą partijos sąraše į Europos Parlamentą", — pakomentavo premjeras partijos pasirinkimą.

Pagal Lietuvos įstatymus, pasikeitus daugiau negu pusei vyriausybės ministrų, vyriausybei tektų iš naujo pasitikrinti pasitikėjimą Seime. Jei Skvernelio vyriausybėje pasikeistų dar du ministrai, premjeras atsidurtų minėtoje situacijoje. Tačiau premjeras pažymėjo, kad šiuo metu parlamentas išreiškia gana aukštą pasitikėjimo vyriausybe lygį.

"Nematau jokios baimės ir balsavimas dėl biudžeto parodo, ar vyriausybė turi pasitikėjimą Seime ― 84 balsai, nesant dar dviejų mūsų žmonių, kurie dėl ligos negalėjo dalyvauti", — pasakė Skvernelis.

Jis taip pat pažymėjo, kad drąsiai stotų į Seimo tribūną ir įtikintų savo kolegas, kad ši vyriausybė yra verta pasitikėjimo.

Artūras Zuokas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anksčiau vienu iš kandidatų į Vilniaus mero postą tapo Lietuvos Seimo deputatas Naglis Puteikis, kuris taip pat dalyvauja prezidento rinkimuose. Taip pat dėl mero kėdės kovos dabartinis miesto vadovas Remigijus Šimašius, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Dar vienas galimas kandidatas į sostinės merus yra buvęs Vilniaus vadovas Artūras Zuokas. Liberalų sąjūdis iškėlė Lietuvos atsinaujinančių išteklių konfederacijos prezidento Martyno Nagevičiaus kandidatūrą.

Rinkimai į savivaldybių tarybas Lietuvoje, taip pat Vilniaus mero rinkimai vyks 2019 metų kovo 3 dieną. Kandidatus į tarybų narius gali teikti partijos ar politinės organizacijos, taip pat koalicijos ne vėliau kaip prieš 65 dienas iki rinkimų.

24
Tegai:
Saulius Skvernelis, Lietuva, Virginijus Sinkevičius
Dar šia tema
Darbo partija paskelbė kandidatus į savivaldos rinkimus Lietuvoje
Liberalų sąjūdis išrinko kandidatą į Vilniaus mero postą
Puteikis dalyvaus ne tik prezidento, bet ir mero rinkimuose