Maskvos namai Vilnius, archyvinė nuotrauka

Politologas: Vilnius mano, kad pats žodis "Maskva" gali sutraiškyti Lietuvą

152
(atnaujinta 10:13 2018.12.16)
Taip pat neatmetama, kad Lietuvos valdžia bando perrašyti Vilniaus istoriją ir padaryti viską, kad gyventojai pamirštų, koks šis miestas buvo vos prieš šimtą metų, mano politologas

VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Labai sunku suprasti Lietuvos valdžios, siekiančios užkirsti kelią "Maskvos namų" Vilniuje statybai, logiką, ir visi tokie valdžios atstovų veiksmai rodo norą ištrinti istoriją, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Armenas Gasparianas.

Šią savaitę Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą (VSD), prašydamas įvertinti numatomo kultūros ir verslo centro A. Juozapavičiaus ir Rinktinės g. sankirtoje, plačiau žinomo kaip "Maskvos kultūros ir verslo centras — Maskvos namai", funkcinę paskirtį, ar ji nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui.

Anot mero, Lietuvos politikai turi "kartu ieškoti būdų sustabdyti šį Lietuvai kenksmingą projektą, kuris yra galima priedanga Kremliaus propagandos mašinai".

"Pats žodis "Maskva" jau gali sugriauti Lietuvos valstybingumą — tai akivaizdu. Apie ką čia galvoti?.. Aš nelabai gerai suprantu jos (Lietuvos valdžios — Sputnik) logiką. Ji nuoširdžiai tiki, kad kultūriniai mainai Vilniuje ir Kaune rimtai gali kažką paveikti. Kodėl tada cerkvės vis dar egzistuoja? Vadinasi, dar ne viskas padaryta. Tokiu atveju, valdininkams iš Porošenko (Ukrainos prezidentu Petro Porošenko — Sputnik) reiktų imti pavyzdį — štai, kas dirba nepailsdamas visose srityse, o anie — tinginiai", — ironizuoja Gasparianas.

Be to, ekspertas domėjosi, kodėl Vilniaus merui projekto svarstymo etape niekas nekėlė abejonių.

"Aš jo vietoje sulaukčiau atidarymo, o po to pasisakyčiau, pašaukčiau Terezėlę Mei (Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę — Sputnik), pasakyčiau: "Žiūrėkite, čia GRU lizdas". Ir gaučiau apdovanojimą iš kokio nors Demokratijos rėmimo fondo. Šiuos "nuostabius" žmones vis reikia mokyti", — sakė Gasparianas.

Tačiau, jei rimtai, pabrėžė ekspertas, tai Lietuvos valdžios veiksmai yra kvaili ir juokingi. Be to, jie paniekina Vilniaus istorinę atmintį.

"Daugelis nežino, kaip prieš šimtą metų ten vyko kultūrinis gyvenimas, kiek ten buvo leidžiama laikraščių ir literatūros žurnalų, kaip viskas buvo sudaryta. Be to, tai įžeidžia lenkų ir rusų atminimą. Galbūt tai yra įprasta lietuviams, tačiau tuomet Vilniuje jų buvo kritiškai mažai. Jau vėliau prasidėjo atgimimo ir nacionalinio Vilniaus procesas. Galbūt jiems reikia galutinai sumenkinti istorinį atminimą", — tikino politologas.

Idėja Vilniuje pastatyti "Maskvos namus" gimė 2004 metų liepą, kai karaliaus Mindaugo karūnavimo 750 metų jubiliejaus iškilmėse lankėsi tuometis Maskvos meras Jurijus Lužkovas. Tada nutarta panašų projektą vykdyti ir Maskvoje.

Tačiau po to leidimas statyboms buvo atšauktas dėl to, kad suprojektuotas pastatas buvo per aukštas ir neatitiko saugos standartų.

Organizacija ištaisė Lietuvos departamentų nurodymus ir pateikė modifikuotą projektą, kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę su prašymu suderinti naujus projekto pasiūlymus.

Po to Vilniaus meras kreipėsi į VSD su nepagrįstais kaltinimais. Tuo tarpu organizacijos kelis kartus pabrėžė, kad jos palaiko tik verslo ir kultūrinius ryšius.

© Sputnik
Armeno Gaspariano interviu rusų kalba
152
Tegai:
Armenas Gasparianas, politika, Maskvos namai
Dar šia tema
JAV pasitraukus iš branduolinio susitarimo, Rusijai gali kilti grėsmė iš Baltijos šalių
"Polexito" perspektyva ir pasekmės Lietuvai
Seimas ragina NATO didinti karinį buvimą dėl "Rusijos agresijos prieš Ukrainą"
Belgijos karo vadas laiko Rusiją didesniu už terorizmą pavojumi
Голосование во втором туре выборов в Сейм Литвы

Aiškėja naujasis Seimas: paskelbti preliminarūs Seimo rinkimų rezultatai

(atnaujinta 07:37 2020.10.26)
Suskaičiavus 98 % biuletenių, aiškėja, kad dabartiniai valdantieji — "valstiečiai" — nusileido amžiniems konkurentams TS-LKD

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Seimo antrajame rinkimų ture daugiausia mandatų laimi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nuolat atnaujina rinkimų rezultatus.

23:30 duomenimis, bendras konservatorių partijos procentas 25,77 %, o tai jau 49 mandatai. Artimiausi konkurentai — Lietuvos valstiečiai ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) — turi 18,07 % ir atitinkamai 32 mandatus.

Iš viso per antrąjį Seimo rinkimų turą konservatoriai pelnė 27 mandatus, LVŽS — 16.

Be to, Liberalų sąjūdis aplenkė Lietuvos socialdemokratų partiją (LSDP), laimėjęs 7 mandatus. LSDP atitinkamai antrajame turi yra ketvirtojoje vietoje ir turi 5 mandatus.

Utenos apygardoje suskaičiavus visus balsus LSDP atstovas Gintautas Paluckas ir TS-LKD atstovas Edmundas Pupinis surinko vienodą kiekį balsų — po 49,04 proc. balsų. Tačiau VRK puslapyje nurodoma, kad rinkimus laimėjo Pupinis.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pralaimi savo apygardoje, LVŽS atstovas Pilaitės-Karoliniškių apygardoje surinko 33,66 % ir nusileido TS-LKD atstovei Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei, kuri surinko 64,02 %.

Panemunės apygardoje irgi pralaimi LVŽS atstovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, jis surinko 37,74 % ir nusileido irgi TS-LKD atstovei Gintarei Skaistei su jos 58,95 %.

Suskaičiavus beveik visų apylinkių balsus Gargždų apygardoje, jau visiškai aišku, kad savarankiškai išsikėlęs Petras Gražulis vėl pateko į Seimą.

LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis pripažino pralaimėjimą Seimo rinkimuose.

Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
© Sputnik
Pirmasis 2020–2024 m. Lietuvos Seimo rinkimų turas
Tegai:
Seimas, Seimo rinkimai
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Pratybos Geležinis vilkas 2019–II

Karoblis dideles išlaidas gynybai pateisino "padėtimi regione"

(atnaujinta 20:28 2020.10.25)
KAM vadovas pridūrė, kad su tokiomis išlaidomis respublika prireikus galės geriau priimti sąjungininkų pastiprinimą

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis patikino savo kolegas, kad respublika ir toliau skirs du procentus BVP gynybai, nes "tai įpareigoja padėtis regione", praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Apie tai jis pareiškė nuotoliniame NATO gynybos ministrų susitikime.

Pasak KAM vadovo, investicijos į gynybą Aljanso mastu auga jau šeštus metus iš eilės. Karoblis mano, kad tai rodo NATO vienybę ir perspektyvą — "būti geriau pasirengus reaguoti į kintančias ir augančias grėsmes".

"Prieš dvejus metus Lietuva pirmą kartą pasiekė NATO įsipareigotą 2 proc. nuo BVP gynybos finansavimą. Jį ir toliau būtinai išlaikysime: tai mus įpareigoja daryti esama geopolitinė padėtis regione. Galėsime geriau priimti sąjungininkų pastiprinimo pajėgas — juk esame valstybė prie NATO išorinės sienos, pasižyminčios nestabilumu", — pasakė ministras.

Šiaurės Atlanto aljansas stiprina kontingentą prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindamas galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV didelėms sumoms, paaiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, ir Vakarų aljansas tai puikiai žino.

Tegai:
išlaidos gynybai, gynyba, Raimundas Karoblis, Lietuva, Krašto apsaugos ministerija (KAM)
Maxima

"Maximos" darbuotojai Klaipėdoje nustatyta COVID-19 liga

(atnaujinta 10:43 2020.10.26)
Nuo šiandienos dvylikoje šalies savivaldybių, kur įvedamas karantinas, apsiperkantiems "Maximos" parduotuvėse bus galimybė nemokamai gauti vienkartinę veido kaukę

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Šeštadienį Klaipėdoje esančios "Maxima X" parduotuvės darbuotojai nustatytas koronavirusas, praneša prekybos tinklo spaudos tarnyba.

Ši darbuotoja paskutinį kartą darbo vietoje buvo spalio 21 dieną. Jai testas dėl COVID-19 buvo atliktas spalio 24 dieną.

Prekybos tinklo "Maxima" atstovai nurodo, kad šiuo metu neturi žinių, kad daugiau uostamiestyje esančios "Maxima X" parduotuvės, Naikupės gatvėje 18, darbuotojų jaustų COVID-19 infekcijai būdingus simptomus.

Vyras, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

"Darbuotoja, kuriai yra diagnozuotas susirgimas COVID-19 infekcija, šiuo metu gydosi namuose. Epidemiologinės diagnostikos metu nustatyta, kad ji galėjo turėti artimą kontaktą su trimis kolegomis, dirbančiais toje pačioje "Maxima X" parduotuvėje. Darbuotojai saviizoliavosi. Artimo sąlyčio su pirkėjais COVID-19 apsikrėtusi darbuotoja neturėjo", — sakė prekybos tinklo "Maxima" komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Prekybos tinklas "Maxima" savo esamus ir būsimus darbuotojus yra apdraudęs specialiu draudimu nuo koronaviruso. Darbuotojai yra aprūpinti būtinomis apsaugos priemonėmis — medicininėmis kaukėmis ar apsaugos skydeliais, pirštinėmis, dezinfekciniais rankų skysčiais.

Nuo spalio 26 dienos dvylikoje šalies savivaldybių, kur įvedamas karantinas, apsiperkantiems "Maximos" parduotuvėse bus galimybė nemokamai gauti vienkartinę veido kaukę.

Iš viso nuo koronaviruso pandemijos pradžios COVID-19 susirgimai yra diagnozuoti 32 "Maximos" darbuotojams, iš kurių 23 darbuotojai yra pilnai pasveikę ir sugrįžę į darbus. Iki šiol dėl COVID-19 yra ištirti 818 prekybos tinklo "Maxima" darbuotojai. Šiuo metu 33 darbuotojų testo atsakymų dar laukiama.

Tegai:
koronavirusas, Maxima LT
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Daugiau nei dešimt tūkstančių: Lietuvoje patikslinta COVID-19 statistika
Įvardyta, kiek lietuvių turėtų pasiskiepyti, kad šalyje susidarytų populiacijos imunitetas
Įvardytos pavojingos savarankiško COVID-19 gydymo pasekmės