LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka.

"Valstiečių" lyderis patvirtino matęs pažymą apie grėsmes

51
(atnaujinta 11:07 2018.12.18)
Karbauskis neatmeta galimybės, kad konservatoriai šalyje gali kelti nestabilumą

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis "Žinių radijo" eteryje patvirtino, kad jau matė premjero teiktą pažymą iš specialiųjų tarnybų apie kylančias grėsmes nacionaliniam saugumui.

Pasak jo, premjero vieši pasisakymai apie slaptųjų tarnybų pažymą buvo iškreipti, bet vis dėlto jis neatmeta galimybės, kad konservatoriai šalyje gali kelti nestabilumą.

"Ten apie Kremlių nėra šnekama, ten yra šnekama apie tai, kas yra Lietuvoje, kas vyksta ir kas gali atsitikti Lietuvoje. O kieno ranka — man sunku pasakyti. Kalbama apie nestabilumą, apie grėsmę valstybei, grėsmę mūsų nacionaliniam saugumui. Šitą aš mačiau, bet daugiau nieko negaliu pasakyti, nes yra grifas "slaptai" ant šio dokumento", — sakė Karbauskis. 

Karbauskis sakė nelabai suprantąs, apie ką šnekėjo prezidentė, kad nėra kažkokios pažymos apie konservatorius ir Rusiją. Pasak jo, viskas, ką sakė premjeras, buvo smarkiai iškreipta.

LVŽS frakcijos seniūnas neatmeta galimybės, kad nestabilumą šalyje gali kelti ir konservatoriai.

"Konservatoriai sau prisitaikė, ką jie norėjo (...) Bet kokiame pasakyme jie atranda save", — kalbėjo "valstiečių" lyderis.

Pasak jo, nestabilumas pirmiausia naudingas užsienio šalims, kurios linki mums blogo. Šiuo atveju dėl to dažnai minima Rusija.

"Tas bandymas konservatorių, ypač, kad Seimas nepriimtų biudžeto, atšauktume mokesčių reformą ir t. t. Tai yra bandymas kurti nestabilumą", — teigė LVŽS frakcijos seniūnas.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis praėjusią savaitę pranešė gavęs informacijos iš specialiųjų tarnybų apie kylančias grėsmes nacionaliniam saugumui. Jis kelis kartus kalbėdamas viešai leido suprasti, kad jo kreipimasis yra susijęs su, pasak jo, šalyje chaosą keliančia konservatorių politika. Dėl tokių premjero pasakymų kilus ažiotažui, Skvernelis paneigė, kad specialiųjų tarnybų paprašyta išsiaiškinti, ar konservatoriai yra susiję su Kremliumi.

Premjeras tvirtina, kad iš žvalgybos institucijų jį pasiekianti informacija kelia nerimą.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė premjero siekį žvalgybos institucijas įtraukti į politinius žaidimus pavadino nesolidžiu.

TS-LKD yra pagrindinė valdančiosios partijos opozicija. Konservatoriai garsėja savo nedraugiškais pasisakymais prieš "valstiečius" ir rusofobiniais pareiškimais ir ne kartą apkaltino "valstiečius" ryšiais su Kremliumi. Be to, konservatoriai beveik visada kalba neigiamai apie Vyriausybės vadovo sprendimus, ypač dėl trijų ministrų atstatydinimo. 

51
Tegai:
konservatoriai, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Neškite pinigus lagaminais: ar "valstiečiams" pavyks įveikti korupciją Lietuvoje?
Paksas pavadino Lietuvą naujo realaus tarptautinio konflikto mediatore
Arogantiški visažiniai: Lietuvos ministrų ir vadovės ginčas nebevaldomas
Čia tai bent. "Pagrindiniai Lietuvos patriotai" tarnauja Kremliui?