Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, archyvinė nuotrauka

Seimas gali nepritarti prezidentės veto biudžetui, sakė Karbauskis

18
(atnaujinta 16:25 2018.12.18)
Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad jei šalies vadovė nepasirašys biudžeto projekto, jis vis tiek bus priimtas Seime

VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Jeigu prezidentė vetuotų Seimo patvirtintą kitų metų šalies biudžetą, veto parlamente būtų atmestas, "Žinių radijui" sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Karbauskis pabrėžė, kad deputatų balsavimas dėl biudžeto parodė, jog "vyriausybė turi didelį palaikymą Seime".

"Nesuprasčiau situacijos, jeigu prezidentė vetuotų biudžetą. Tai būtų tiesiog politikavimas. Balsavimas dėl biudžeto parodė, kad Vyriausybė turi didelį palaikymą Seime: už biudžetą balsavo 84 Seimo nariai ir dar 2, nusiteikę balsuoti už, negalėjo dalyvauti dėl ligos", — teigė Karbauskis.

Praėjusią savaitę Seimas patvirtino 2019 metų valstybės biudžetą. Biudžete pagrindinis dėmesys skiriamas sveikatos, švietimo, socialinės apsaugos, inovacijų, mokesčių ir šešėlio mažinimo struktūrinėms reformoms.

2019 metų valstybės biudžeto pajamos, įskaitant Europos Sąjungos ir kitos tarptautinės finansinės paramos lėšas, sudarys per 10 mlrd. 590 mln. eurų, o išlaidos — 11 mlrd. 696 mln. eurų. Prieš parlamento balsavimą Ministrų kabinetas patikslino biudžeto projektą ir skyrė papildomą finansavimą mokytojų algoms.

18
Tegai:
Seimas, Ramūnas Karbauskis
Dar šia tema
Karbauskis registruoja naujas LRT įstatymo pataisas
Arogantiški visažiniai: Lietuvos ministrų ir vadovės ginčas nebevaldomas
Karbauskis patvirtino, kad paskyrė kandidatą į kultūros ministro postą