Algirdas Paleckis, archyvinė nuotrauka

Paleckis ir kitų asmenų grupė kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai

283
(atnaujinta 11:55 2018.12.19)
Kol kas specialiosios tarnybos patvirtino, kad dėl galimai padarytų šnipinėjimo nusikaltimų suimta grupė asmenų, tačiau tikslaus skaičiaus neatskleidžia

VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Lietuvoje vyksta ikiteisminis tyrimas, pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 119 antrą dalį, t. y. dėl šnipinėjimo, spaudos konferencijos metu patvirtino generalinis prokuroras Evaldas Pašilis.

Pasak Pašilio, tyrimas yra dviem požymiais išskirtinis: visų pirma, vienos žvalgybos organizacijos susijusios su vienomis ar kitomis neparlamentinėmis partijomis. Antra — Rusijos Federacijos žvalgybos operacijų pobūdis — žvalgyba nusitaikiusi "į pačias jautriausias sritis", pavyzdžiui, Sausio 13-osios bylą.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Pernavas patvirtino, kad su šia byla yra susijusi grupė asmenų, visi įtariamieji sulaikyti, tačiau tikslus skaičius neatskleidžiamas. Generalinis komisaras tik paminėjo, jog visi sulaikytieji, išskyrus vieną, yra Lietuvos Respublikos piliečiai. Sulaikytas Rusijos Federacijos pilietis — Valerijus Ivanovas, kurio namuose kratų metu buvo rastas šaunamasis ginklas. Pareigūnas pabrėžė, jog šiuo metu aiškinamasi, ar Ivanovas yra susijęs su šnipinėjimo veikla.

Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija >>

Generalinis prokuroras spaudos konferencijos metu taip pat patvirtino, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinams šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio. Tačiau Pašilis taip pat neminėjo kitų sulaikytųjų pavardžių.

VSD vadovas spaudos konferencijos metu pabrėžė, kad visi įtariamieji kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai.

"Domėjimosi temos galėjo kenkti mūsų nacionaliniam saugumui. Šis atvejis tik patvirtina, kad grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui vertinime išsakyti teiginiai, kad Rusija, deja, ir toliau aktyviai ir visomis priemonėmis siekia daryti įtaką valstybei ir jos politiniams procesams", — sakė Jauniškis.

Pašilis teigė, kad šnipinėjimas susijęs su politinėmis partijomis, tačiau nėra jokių duomenų, kad būtų ryšių su parlamentinėmis partijomis.

Paklausti, kokį atlygį galimai įtariamieji gaudavo už šnipinėjimą, ir ar šis atlygis susijęs su pinigais, spaudos konferencijoje dalyvavę pareigūnai teigė nenorintys atskleisti ikiteisminio tyrimo duomenų.

283
Tegai:
Valstybės saugumo departamentas (VSD), šnipinėjimas, Algirdas Paleckis
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (56)
Dar šia tema
Karininkas įtariamas ryšiais su Rusijos žvalgyba
Lavrovas papasakojo apie rusų, kaltinamų šnipinėjimu, kelionę į Hagą
Latvijoje sulaikytas pensininkas, įtariamas šnipinėjimu Rusijos naudai
Šnipinėjimu kaltinamas klaipėdietis stos prieš teismą
Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Nausėda pareiškė, kad Tichanovskaja palaikė jo planą dėl Baltarusijos

(atnaujinta 20:11 2020.08.14)
Lietuvos vadovas kalbėjo su ja telefonu. Anot jo, tai gali tapti svarbiu žingsniu link visą Baltarusiją apimančio politinio dialogo

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus Svetlana Tichanovskaja palaikė jo planą dėl krizės kaimyninėje šalyje sureguliavimo.

Lietuvos vadovas pranešė, kad penktadienį kalbėjosi su ja telefonu.

"Ji yra pasiryžusi imtis atsakomybės padėti įgyvendinti mano pasiūlytą planą ir toliau siekti situacijos Baltarusijoje deeskalavimo. Sveikinu Tichanovskajos iniciatyvą burti Baltarusijos opozicijos ir pilietinės visuomenės koordinacinę tarybą", — Facebook parašė Nausėda.

Prezidentas mano, kad tai gali tapti svarbiu žingsniu siekiant visą Baltarusiją apimančio politinio dialogo, kuris, jo manymu, "galiausiai atvestų prie laisvų ir sąžiningų rinkimų". "Eime šiuo keliu kartu", — apibendrino jis.

Šią savaitę Lietuvos prezidentas pasiūlė trijų punktų planą, kaip išspręsti padėtį kaimyninėje šalyje. Jis apima konfliktų deeskalavimą, visų sulaikytų protesto akcijų dalyvių paleidimą ir dialogą tarp valdžios bei piliečių. Prie iniciatyvos prisijungė Latvija, Estija ir Lenkija.

Kaip Sputnik Lietuva komentare pažymėjo ekspertas Nikolajus Meževičius, Vilnius niekada negalės tapti tikru tarpininku spręsdamas situaciją Baltarusijoje, nes jis yra suinteresuotas asmuo.

Rugpjūčio 9 d. Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Pagal galutinius balsų skaičiavimo rezultatus dabartinis respublikos vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., o kandidatė Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, 10,12 proc.

Penktadienį pasirodė Tichanovskajos vaizdo pranešimas, kuriame ji ragina rašyti peticijas su reikalavimu perskaičiuoti balsus ir taip pat ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

Tegai:
Gitanas Nausėda, Svetlana Tichanovskaja, Lietuva, Baltarusija
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Nausėda suabejojo ​​Lukašenkos teisėtumu  
Lietuvos Seimo nariai ketina vykti į Baltarusiją
Paragino pasirašyti peticiją: Tichanovskaja įrašė kreipimąsi Lietuvoje
Lukašenka paneigė pranešimus apie išvykimą iš Baltarusijos
Lietuviai sumišę dėl įvykių Baltarusijoje
Ekspertas: Lietuva nori prisidengti situacija Baltarusijoje BelAE klausimu
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

"Truputį pristabdėme kraujo praliejimą": Nausėda apie naujausią situaciją Baltarusijoje

(atnaujinta 20:14 2020.08.14)
Lietuvos vadovas pasakė, jog Vilnius diplomatiniais kanalais gauna "tam tikrus signalus", kad Minskas vertina Vilniaus, Rygos ir Varšuvos pasiūlytą planą dėl krizės Baltarusijoje sureguliavimo

VILNIUS, rugpjūčio 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pranešė, kad Minskas vertina Vilniaus, Rygos ir Varšuvos planą dėl krizės Baltarusijoje sureguliavimo, praneša TASS.

"Diplomatiniais kanalais taip, mes gauname tam tikrus signalus, kad mūsų pasiūlymai yra sekami, vertinami", — pasakė Lietuvos vadovas.

Nausėdos teigimu, jau matomi realūs pasiūlytų priemonių padariniai, visų pirma, pristabdytas smurtas. Jis pabrėžė, kad geriausias atsakas yra pokyčiai, pastebimi tame, kad sumažėjo kraujo praliejimas.

Taip pat valstybės vadovas pridūrė, kad Baltarusija privalo surengti naujus rinkimus, kad šaliai vadovautų teisėtas prezidentas. Nausėda taip pat pareiškė, kad įvykę rinkimai nebuvo teisėti.

Pasak Nausėdos, Baltarusijoje turėtų įvykti laisvi rinkimai, kuriuose dalyvautų visi į šį postą pretenduojantys kandidatai. Tada Baltarusijos žmonės turės teisėtą prezidentą, pažymėjo Lietuvos vadovas.

Nausėda taip pat pabrėžė, kad Minskui labai svarbu išspręsti šią problemą, ir išreiškė viltį, kad visos šalys yra suinteresuotos išspręsti krizę.

Šią savaitę Lietuvos prezidentas pasiūlė trijų punktų planą, kaip išspręsti padėtį kaimyninėje šalyje. Jis apima konfliktų deeskalavimą, visų sulaikytų protesto akcijų dalyvių paleidimą ir dialogą tarp valdžios bei piliečių. Prie iniciatyvos prisijungė Latvija, Estija ir Lenkija.

Kaip Sputnik Lietuva komentare pažymėjo ekspertas Nikolajus Meževičius, Vilnius niekada negalės tapti tikru tarpininku spręsdamas situaciją Baltarusijoje, nes jis yra suinteresuota pusė.

Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Pagal galutinius balsų skaičiavimo rezultatus dabartinis respublikos vadovas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., o kandidatė Svetlana Tichanovskaja, kuri dabar yra Lietuvoje, 10,12 proc.

Penktadienį pasirodė Tichanovskajos vaizdo pranešimas, kuriame ji ragina rašyti peticijas su reikalavimu perskaičiuoti balsus ir taip pat ateinantį savaitgalį vykti į "taikius masinius susirinkimus".

Tegai:
Baltarusija, Lietuva, Gitanas Nausėda
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų