Vyriausybės pastatas, archyvinė nuotrauka

Ministrų kabinetas pasiūlė įšaldyti rusų "juodojo sąrašo" turtą

34
(atnaujinta 08:50 2018.12.20)
Vyriausybė nori parengti pakeitimus savarankiškai. Analogišką iniciatyvą anksčiau pateikė Seimo nariai

VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Lietuvos vyriausybė ketina pati parengti įstatymo projektą, kuris sukurtų teisines prielaidas įšaldyti į "juodąjį sąrašą" patekusių Rusijos oligarchų ir pareigūnų turtą.

Apie tai buvo kalbama ministrų kabineto posėdyje, kurio transliacija buvo paskelbta žinybos paskyroje "Facebook".

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pabrėžė, kad vyriausybė siūlo parengti tokį projektą savarankiškai. Jis taip pat pridūrė, kad būtina išsamiai išnagrinėti, kaip toks įstatymas atitinka tarptautinių sankcijų politiką.

Pakeitimai leis įšaldyti į Lietuvos "juodąjį sąrašą" įtrauktų rusų lėšas, kurios yra laikomos Lietuvos bankuose, ir kitą turtą, taip pat asmenims ir įmonėms, vystantiems veiklą respublikoje, bus draudžiama turėti prekybos ryšius su patekusiais į "juodąjį sąrašą".

Gegužės mėnesį panašų pasiūlymą pateikė Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų sąjunga ir Liberalų sąjūdis. Seimas palaikė nacionalinių sankcijų išplėtimą.

Šie pakeitimai gali papildyti vadinamąjį "Magnickio įstatymą", kuris šiais metais įsigaliojo Lietuvoje. Dokumentas draudžia užsienio piliečiams, kurie yra susiję su korupcija, pinigų plovimu užsienyje arba žmogaus teisių pažeidimais, įvažiuoti į respubliką. Draudimas galioja penkerius metus.

Atsakydama į tai, Rusija uždraudė įvažiuoti į šalį priešiškiausiai nusiteikusiems Lietuvos politikams, deputatams ir politologams.

 

34
Tegai:
Seimas, ministrai
Dar šia tema
Ekspertas: Baltijos šalių bankai bijo klientų iš šalių, kurioms taikomos sankcijos
Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai
Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas