Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas, archyvinė nuotrauka

Gentvilas: "šnipinėjimo skandalas" naudingas premjerui

45
(atnaujinta 12:29 2018.12.21)
Pasak Liberalų sąjūdžio pirmininko, Skvernelio kalbos apie "perversmo grėsmes" reikalingos jam parodyti, kokioje sudėtingoje situacijoje tenka valdyti valstybę ir vyriausybę

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas pareiškė, kad ministras pirmininkas Saulius Skvernelis naudojasi šnipinėjimu Rusijai įtariamu Algirdu Paleckiu, kad parodytų sudėtingas vyriausybės darbo sąlygas.

Pasak Gentvilo, Skvernelio kalbos apie "perversmo grėsmes" reikalingos jam parodyti, kokioje sudėtingoje situacijoje tenka valdyti valstybę.

"Premjeras kuria platesnį kontekstą, kalbėdamas apie teisėtai išrinktos valdžios vertimą, destabilizavimą, (...) šneka apie perversmo grėsmes, dar įjungia konservatorių failą, Ivanovas sulaikomas, tada viskas pateikiama kaip kažkas vykstančio. Mano manymu, nieko čia ypatingo nevyksta. Tai yra premjero retorika, kuri reikalinga jam, parodyti, kokioje sudėtingoje situacijoje tenka valdyti valstybę ir vyriausybę", – "Žinių radijui" kalbėjo Gentvilas. 

Pasak liberalo, valstybei kyla nemažai grėsmių, tačiau ne dėl Paleckio, o greičiau dėl kitų realių ekonominių, socialinių iššūkių, su kurias susiduria Skvernelis ir vyriausybė. 

Anksčiau Lietuvos teisėsaugos institucijos paskelbė, kad buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis, kuris šioje byloje kaltinamas šnipinėjimu, sulaikytas nuo spalio mėnesio. Šnipinėjimo byloje įtarimai pareikšti mažiausiai šešiems Algirdo Paleckio bendražygiams.

 Be to, Rusijos istorikas Valerijus Ivanovas buvo suimtas tariamai už šaunamojo ginklo laikymą. Vėliau Lietuvos policija išleido Rusijos istoriką Valerijų Ivanovą, jis pasirašė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Trumposios spaudos konferencijos metu Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pareiškė, kad tai, kas vyksta Baltijos šalyse, rodo visišką Lietuvos valdžios institucijų atotrūkį nuo demokratinių vertybių. Anot jos, tai yra dar viena "rusofobinės" politikos elemento išraiška.

45
Tegai:
šnipinėjimas, Eugenijus Gentvilas
Temos:
"Šnipinėjimo skandalas" Lietuvoje (20)
Dar šia tema
Rusijos ambasada: "šnipinėjimo skandalas" — Lietuvos valdžios antirusiška akcija
Lietuvoje vėl aptikta "Kremliaus ranka"
Paleckis ir kitų asmenų grupė kaltinami šnipinėjimu Rusijos naudai