Valstybės mokesčių inspekcija, archyvinė nuotrauka

VMI kelia įtarimų Lietuvos lenkų rinkimų akcijos žmonių gaunama parama

14
(atnaujinta 07:46 2018.12.24)
VMI perdavė policijai tirti pusšimtį paramos partijoms deklaracijų dėl galimo klastojimo, praėjusiais metais Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga gavo 140 tūkst. eurų paramos

VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė, kad per praėjusius metus daugiausia žmonių, pervesdami procentą nuo savo sumokėtų mokesčių, parėmė Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS), praneša LRT.

Dažniausiai tai darė popierinėmis deklaracijomis. VMI teigia, kad toks būdas suteikia galimybę piktnaudžiauti ir dėl galimo klastojimo pusšimtį deklaracijų perdavė policijai, daugiausia jų — tos pačios Lenkų rinkimų akcijos.

Norint apdovanoti, ne visada būtina traukti piniginę. Keliais klaviatūros paspaudimais ar parašu ant popierinės deklaracijos gyventojai pernai gausiai apdovanojo politines partijas. Joms gyventojai, paskyrę po 1 proc. nuo savo sumokėtų gyventojų pajamų mokesčių, surinko daugiau kaip milijoną eurų.

Daugiausia žmonių savo paramą skyrė Lietuvos lenkų rinkimų akcijai. Beveik 19 tūkst., tai yra, apie trečdalis visų tokia teise pasinaudojusių gyventojų. Jie lenkų rinkimų akcijos sąskaitą papildė 140 tūkst. eurų. Beveik visi tie žmonės, skirdami paramą, pildė popierines deklaracijas. Dažniausiai gyventojai paramą partijoms ar visuomeninėms organizacijoms skiria elektroninėmis deklaracijomis.

Mokesčių inspekcija teigia, kad popierinės deklaracijos suteikia galimybę piktnaudžiauti ir yra nustačiusi pažeidimų.

"54 atvejus dėl 1 proc. popierinių prašymų yra atidavusios policijai, todėl, kad žmonės vėliau iš mokesčių inspekcijos gavę žinią, kad išpildytas jų prašymas, pasako, o aš to nedariau. Taigi atsiranda pagrindas manyti, kad būtent viena ar kita organizacija, turėdama žmogaus duomenis, galėjo panaudoti, o tereikia žmogaus asmens kodo. Lenkų rinkimų akciją parėmusių žmonių prašymai — didžioji dalis", — pasakojo VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė–Šnirienė.

"Jeigu yra kažkokie požymiai nusižengimo arba netikslumo, tai manau, kad atitinkamos institucijos tai išaiškins. Partija neužsiima jokiais klastojimais", — teigė LLRA-KŠS Vyriausiosios tarybos narys Jaroslavas Narkevičius.

Seimo opozicijai abejonių kelia ir didelis Lenkų rinkimų akciją parėmusių žmonių skaičius.

Nuo 2020 metų paramos skirti popierinėmis deklaracijomis nebebus galima, tik elektroniniu būdu.

14
Tegai:
Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS)
Dar šia tema
Konservatoriai kaltina lenkų sąjungą asmens duomenų klastojimu
Lietuvos rusai rinkimų išvakarėse: skaldyk ir valdyk
Konservatoriai ir "valstiečiai" pirmauja Lietuvos partijų reitinge