Lietuvos ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Lietuvių ES vertinimas priklauso nuo Europos subsidijų dydžio

19
(atnaujinta 10:40 2018.12.27)
Europos Sąjungoje finansavimas skirstomas netolygiai, todėl kai kurios šalys gauna postūmį vystytis, o kitos virsta periferijomis, mano politologas Jurijus Počta

VILNIUS, gruodžio 27 — Sputnik. Lietuviai labiau pasitiki Europos Sąjunga nei kitų Sąjungos šalių gyventojai. Lietuvos Respublikos gyventojai vertina galimybę laisvai keliauti, mokytis ir vystyti verslą ES.

Apklausos duomenimis, apie 65 proc. lietuvių pasitiki Europos Sąjunga. Danija yra antroje vietoje (60 proc.), trečioji — Švedija (59). Mažiausi rodikliai pastebimi Čekijoje (32 proc.), Didžiojoje Britanijoje (31) ir Graikijoje (26).

Interviu Sputnik Lietuva politologas, Rusijos tautų draugystės universiteto Lyginamosios politikos mokslų katedros profesorius Jurijus Počta pažymėjo, kad palankumo ES lygis įvairiose šalyse priklauso nuo fondų skiriamų lėšų dydžio.

"Faktas yra tas, kad ES kai kurios šalys iš tiesų sėkmingai juda integracijos keliu, ir jų ekonomika, kultūra, socialinė sfera ir infrastruktūra gauna postūmį vystytis, o kai kurios virsta periferijomis, kurių atžvilgiu faktiškai vykdoma Europos Sąjungos pirmaujančių šalių neokolonijinė politika. <…> Taigi ES viduje yra patenkintų, nepatenkintų, egzistuoja gana rimtas euroskepticizmas. Ir dabar Europos Sąjunga susiduria su rimtomis problemomis dėl "Brexit", nes Rytų Europos šalys nesutaria dėl migracijos politikos ir kai kurių kitų aplinkybių. Šiuo atveju aukštas Europos Sąjungos vertinimas atskirose šalyse nieko nekeičia, reikia žvelgti į visumą", — sakė jis.

Kaip rodo apklausos duomenys, lietuviai labiausiai susirūpinę dėl kylančių kainų ir infliacijos. Nepaisant to, 73 proc. Lietuvos Respublikos gyventojų linkę teigiamai vertinti Europos ekonomiką.

Tyrime dalyvavo visų ES valstybių piliečiai. Lietuvoje buvo apklausti 1004 respondentai.

Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
© Sputnik /
Nedarbo lygis ES ir Lietuvoje
19
Tegai:
ES finansavimas, ES, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje moterys uždirba mažiau nei vyrai
Lietuvos gyventojai taupo mažiausiai Europoje
Apklausa: dauguma Lietuvos piliečių pasisako už dvigubą pilietybę
Ekspertų centras pavadino Lietuvą mažiausiai tarp ES šalių lojalia Rusijai