RF atstovybė Londone, archyvinė nuotrauka.

Rusija ir Didžioji Britanija ruošiasi atkurti diplomatinių atstovybių sudėtį

32
(atnaujinta 15:49 2018.12.28)
Kovo mėnesį Rusija ėmėsi priemonių, atsakydama į nedraugiškus Vakarų veiksmus po to, kai jie paskelbė keletą Rusijos diplomatų nepageidaujamais asmenimis

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Rusijos diplomatinės atstovybės Londone ir Didžiosios Britanijos Maskvoje sudėties atkūrimas prasidės sausio mėnesį, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos

Londonas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владимир Астапкович
ambasadorių Didžiojoje Britanijoje Aleksandrą Jakovenko.

"Nesu tikras, kad tai bus padaryta visų darbuotojų atžvilgiu, tačiau bent pusė ambasados ​​bus atkurta", — sakė jis interviu televizijos kanalui "Rossija 24".

Kovo mėnesį Rusija ėmėsi priemonių, atsakydama į nedraugiškus Vakarų veiksmus po to, kai jie paskelbė keletą Rusijos diplomatų nepageidaujamais asmenimis.

Kaip viskas prasidėjo

Diplomatinės krizės priežastis buvo incidentas Solsberyje, kur ankstyvą pavasarį apnuodytas buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

Didžioji Britanija teigia, kad Rusija prisidėjo prie šio incidento, Maskva kategoriškai tai neigia.

Londonas išsiuntė 23 Rusijos diplomatus. Reaguodama į tai, Rusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė 23 Didžiosios Britanijos ambasados ​​pareigūnus nepageidaujamais asmenimis ir pareikalavo, kad jie išvyktų iš šalies.

32
Dar šia tema
Rusijos ambasada JK pakomentavo Julijos Skripal pranešimą
Kijeve Rusijos diplomatų automobiliai apipilti išmatomis
Vokietija ir Prancūzija priešinasi griežtesnėms sankcijoms Rusijai
JAV atšaukė rekomendaciją savo piliečiams nesilankyti Rusijoje