Partijos Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai narys Andrius Kubilius

Buvęs Lietuvos premjeras pristatė "rinkimų programą" Europos Tarybai

28
(atnaujinta 08:34 2018.12.29)
Konservatorius pažymėjo, kad Europos Tarybos taisyklės taikomos visoms šalims, kurios yra jos sudėtyje, įskaitant Rusiją

VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas, konservatorius Andrius Kubilius pareiškė, kad jei jis taps Europos Tarybos generaliniu sekretoriumi, sieks, kad visos valstybės narės laikytųsi nustatytų principų.

"Mano strategija yra paprasta — Rusija turi elgtis pagal tas Europos Tarybos nustatytas taisykles, kokios galioja visoms valstybėms, įskaitant ir Rusiją. Tai, kad Rusija yra didelė, tai, kad Rusijos įnašas yra irgi pakankamai didelis, nekeičia taisyklių", — pareiškė konservatorius "Žinių radijo" eteryje.

Pasak politiko, Vilnius yra suinteresuotas tuo, kad Maskva sugrįžtų prie "demokratijos taisyklių".

2014 metais dėl įvykių Ukrainoje ir Krymo situacijos iš Rusijos buvo atimta teisė balsuoti Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA). Vėliau Maskva nustojo teikti reikiamus dokumentus savo delegatų akreditacijai, o praėjusiais metais paskelbė, kad pristabdo įnašų mokėjimą tol, kol bus visiškai atkurtos Rusijos delegacijos teisės.

Tuo pačiu metu Rusija atsisakė vykdyti savo įsipareigojimus.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pabrėžė, kad Rusija neketina pasitraukti iš ETPA ir paliks ją tik tuo atveju, jei kitos šalys nuspręs ją pašalinti. Savo ruožtu organizacija skundėsi finansiniais sunkumais dėl Rusijos įnašų stokos.

Anksčiau Lietuvos vyriausybė nusprendė pateikti Kubiliaus kandidatūrą į Europos Tarybos Generalinio sekretoriaus postą. Apie tai politikas parašė savo Facebook paskyroje.

Buvęs ministras pirmininkas atstovauja Europos liaudies partijai, kuri jungia Europos šalių konservatorius. Lapkritį jos atstovai pareiškė paramą Kubiliui.

Kubilius yra opozicinės partijos "Tėvynės Sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" narys, kurios parlamentarai yra žinomi dėl savo rusofobinių pareiškimų ir radikaliais pareiškimais valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" atžvilgiu.

Europos Tarybos Generalinis sekretorius renkamas penkerių metų kadencijai. Šiuo metu organizacijai vadovauja buvęs Norvegijos ministras pirmininkas Thorbjornas Jaglandas, kurio kadencija baigiasi 2019 metais.

28
Tegai:
Rusija, Europos Taryba, Lietuva, Andrius Kubilius
Dar šia tema
Buvęs Lietuvos premjeras pristatė Ukrainos integracijos į ES planą
Kubilius ketina balotiruotis į Europos Tarybos Generalinio Sekretoriaus postą
Europos Tarybos generalinis sekretorius pareiškė apie "Ruxit" grėsmę