Ingrida Šimonytė, archyvinė nuotrauka

Šimonytė atskleidė pagrindinį savo prezidentavimo uždavinį

215
(atnaujinta 11:37 2019.01.08)
Kandidatė teigia, kad šiandienos Lietuvos demokratija pakrypo į daugumos diktatūrą

VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Tapusi prezidente Ingrida Šimonytė kaip vieną pagrindinių savo uždavinių matytų būtinybę išlaikyti demokratinės valstybės vertybinius pamatus, praneša LRT.

Taip kandidatė teigė susitikime su žurnalistais, kuriems pristatė savo rinkimų kampanijos štabo komandą. Štabo vadovu tapo ilgametis derybų konsultantas, buvęs "Versli Lietuva" vadovas Paulius Lukauskas.  

Šimonytės įsitikinimu, šiandienos Lietuvos demokratija pakrypo į daugumos diktatūrą, o draudimais ir perdėtu reguliavimu pagrįsta politika daro tautą lengvai pažeidžiamą. Pasak kandidatės, komandos išsikelta misija — atkurti žmonių pasitikėjimą demokratija ir valstybe, vienyti visuomenę dėl bendro tikslo.

"Demokratijos kelias nėra lengvas, nuopuolių būta daugiau nei norėtųsi. Paskendę nusivylimuose, paskatinami išorinių jėgų, mes pamirštame paprastus žmogiškus dalykus — pagarbą, pasitikėjimą, įsiklausymą. Mes pamirštame, kad esame laisvi, drąsūs ir darbštūs. Todėl dar ir dar kartą su komanda visos kampanijos metu tai sau ir kitiems priminsime ir skatinsime tiesiog vieni kitais labiau pasitikėti", — dėstė Šimonytė.

Būtent susitarimas dėl bendrų vertybių, anot štabo vadovo Lukausko, buvo esminis komandos formavimo kriterijus.

"Kiekvienas iš jų yra stiprus savo srities specialistas, su kuriais arba aš, arba Ingrida esame dirbę jau anksčiau, dėl to jau yra pasitikėjimas ir žinojimas, ko galime vieni iš kitų tikėtis", — sakė Lukauskas.

Visi komandos nariai, anot jo, dirba savanoriškais pagrindais.

Politinės programos klausimais kampanijos metu konsultuos valdymo ir tarptautinio vystymosi ekspertė Giedrė Balčytytė, kuri buvo Šimonytės patarėja Finansų ministerijoje, taip pat dirbo Pasaulio banke, Jungtinių Tautų vystymo programoje.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužę. Oficialiai įregistruotais kandidatais jau tapo deputatas Naglis Puteikis, buvęs SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda ir filosofas Arvydas Juozaitis. Kandidatų registracija vyks iki 2019 metų vasario 18 dienos.

215
Tegai:
Ingrida Šimonytė, Lietuvos prezidento rinkimai
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (255)
Dar šia tema
Šimonytė pristatė rinkimų programą "Susitarkime — vardan Lietuvos"
Intriga Šimonytė?
Konservatoriai kandidate į prezidentus patvirtino Šimonytę