Lietuvos kariuomenė, archyvinė nuotrauka

Lietuva kovoja su "kibernetinėmis atakomis", nemokėdama sukurti karinio ryšio

41
(atnaujinta 16:02 2019.01.10)
Respublikos Vyriausybė per anksti pradėjo galvoti apie kibernetinius išpuolius, nes iš tiesų yra tikrai aktualių problemų, susijusių su padalinių komunikacija, mano politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Lietuvos kariuomenėje sukurtas naujas padalinys — Ryšių ir informacinių sistemų batalionas.
Krašto apsaugos ministro pavaduotojas Edvinas Kerza pareiškė, kad batalionas taps "kariuomenės ramsčiu, kuomet grėsmės įgavo naujas, nematomas formas".

Interviu "Sputnik Lietuva" karo politologas, Rusijos ekonomikos universiteto Politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad "nematomos formos" reiškia galimas kibernetines atakas.

"Mes kalbame apie galimas kibernetinių išpuolių formas, kurios gali pašalinti informaciją arba pakeisti vieneto tarpusavio sąveikos galimybę ir panašiai. Tai reiškia, kad būtų užtikrinta tokia uždara apsauga. Kartu reikia pasakyti, kad NATO padalinių problemos, susijusios su ryšiais, yra labai aktualios", — sakė jis.

Politikos analitikas pridūrė, kad per paskutines NATO pratybas Norvegijoje kai kurie kariuomenės vienetai negalėjo sureguliuoti vidinio ryšio.

"Taigi, man atrodo, kad vis dar per anksti užtikrinti saugumą nuo galimų kibernetinių atakų. Geriau išmokti užtikrinti paprastus karių ryšius tarp padalinių. Tačiau dabartinis tokio karinio-politinio pobūdžio užmojis rodo, kad Lietuvos kariuomenė yra taktinių karinės statybos srities pokyčių priešakyje ir, kaip sakoma, net šių pokyčių avangarde", — sakė jis.

Anot Lietuvos kariuomenės, Ryšių ir informacinių sistemų bataliono pagrindinė užduotis — užtikrinti saugų ryšį tarp Lietuvos kariuomenės padalinių, taip užtikrinant galimybę kariuomenės vadui vadovauti padaliniams ir juos valdyti. Dalinys dislokuotas Vilniuje, Gedimino štabo bataliono teritorijoje.

41
Tegai:
saugumas, kariuomenė
Dar šia tema
Grybauskaitė ragina ES nedelsiant reaguoti į "Rusijos kibernetines atakas"
Lietuva — pirma pasaulyje pagal nacionalinį kibernetinį saugumą
Ekspertas: Rusija yra suinteresuota prolietuvišku kandidatu rinkimuose
Grybauskaitė paragino ruoštis "Rusijos kibernetinėms atakoms" rinkimų metu